Pesti Srácok

Kiújultak a harcok a kelet-ukrajnai frontvonal mentén

Kiújultak a harcok a kelet-ukrajnai frontvonal mentén

Négy ukrán katona vesztette életét, és ketten megsebesültek pénteken oroszbarát szakadárok ágyúzásának következtében a kelet-ukrajnai frontvonal mentén – közölte az ukrán hadsereg. A tavaly júliusban kötött tűzszünet óta nem volt ilyen magas a veszteségek napi száma.

Ukrajna és Oroszország egymást okolja a Donyec-medencében fellángolt erőszak miatt, amelynek Kijev állítása szerint 2014 óta 14 ezer ember esett áldozatul. Az ukrán hadsereg szerint a szakadárok sértették meg a fegyvernyugvást azzal, hogy a minszki egyezményekben tiltott 82-es kaliberű aknavetőkkel, gránátvetőkkel és nagy kaliberű golyószórókkal lőni kezdték az ukrán védelmi állásokat Szumi településnél.

Ukrajna, a nyugati országok és a NATO is azzal vádolja Oroszországot, hogy csapatokat és nehézfegyvereket küld a konfliktusövezetbe a szakadárok támogatására. Moszkva ezzel szemben azt állítja, hogy mindössze politikai és humanitárius támogatást nyújt, a szakadárok oldalán harcoló orosz állampolgárok pedig önkéntesek.

A Donyec-medencei konfliktus övezetében tavaly július vége óta van érvényben tűzszünet, amelyet a Kijev, Moszkva és az EBESZ képviselőiből álló, úgynevezett minszki összekötő csoport hozott tető alá. Komoly veszteséget nem okozó provokációk a frontvonal mentén folyamatosak, a múlt év utolsó hónapjaiban viszont jó néhány ukrán katona életét oltották ki a szakadárok által leadott célzott lövések, néhányan pedig járőrözés közben, az ellenséges erők által a frontvonal mentén elhelyezett robbanószerkezetek detonációjának következtében haltak meg.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Alekszandr Jermocsenko

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.