Pesti Srácok

Maruzsa Zoltán: kizárt, hogy digitálisan búcsúztassuk a tanévet

Maruzsa Zoltán: kizárt, hogy digitálisan búcsúztassuk a tanévet

A legtöbb családot érinti az óvodák és iskolák bezárása, természetes, hogy minden szülő arra kíváncsi, mikor engedheti közösségbe a gyermekét biztonságos körülmények között. Maruzsa Zoltán, a köznevelésért felelős államtitkár szerint ki fognak nyitni az oktatási intézmények, de nyilvánvalóan a járvány alakulásától függ a pontos dátum. A szakember a Magyar Nemzetnek adott interjúban beszélt még a szóbeli érettségi kérdéséről, illetve arról, hogyan támogatják a rászoruló családokat a digitális oktatásban.

Maruzsa Zoltán, a köznevelésért felelős államtitkár az iskolák újranyitásával kapcsolatban leszögezte:

A szóbeli érettségivel kapcsolatban Maruzsa hangsúlyozta, hogy év eleje óta rengeteg pro és kontra kérést is meghallgattak. Elmondása szerint

PestiSracok facebook image

Az államtitkár szerint a digitális oktatás kapcsán már a második hullámnál felkészültebbek voltak, hiszen rengeteget fejlődött a tartalomszolgáltatás, több az okostankönyv, létezik egy részletes szakmai útmutató, és a pedagógusok is jobban alkalmazkodnak már a távoktatás kihívásaihoz. Optimizmusra ad okot az a tény is, hogy a tanulmányi átlagokban nagy változások nem figyelhetők meg, azaz a tanároknak sikerül az online térben is hitelesen átadni a tananyagot. Az államtitkár pozitív tapasztalatokról számolt be a családok hozzáállásával kapcsolatban, kevesen kérnek óvodai és iskolai ügyeletet. A szaktárca azzal is tisztában van, hogy vannak olyan családok, ahol nehézséget okoz a digitális oktatás, mivel nincs otthon számítógép vagy internet-elérés. A szakember elmondása alapján éppen ezért

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/kormany.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!