Pesti Srácok

Orosz külügyi szóvivő: a Nyugatot csak az orosz védelmi rendszer tartja vissza az agressziótól

Orosz külügyi szóvivő: a Nyugatot csak az orosz védelmi rendszer tartja vissza az agressziótól

A nyugati országok csak azért nem lépnek fel nyíltan agresszívan Oroszország ellen, mert Moszkva olyan védelmi rendszert épített ki, amely ezt nem teszi lehetővé számukra – jelentette ki Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő vasárnap, a Rosszija 1 televíziónak nyilatkozva.

– fogalmazott a szóvivő. Zaharova egyúttal azzal vádolta meg a Nyugatot, hogy az információs közegben agresszívan viselkedik. Egyebek között hangoztatta, hogy Oroszországot és a Szovjetuniót a történelmi összefüggésekben agresszorként és olyan országként igyekszik beállítani, amely megsérti az emberi jogokat. Hangoztatta, hogy nem Oroszország, hanem nyugati országok kezdeményezték az internet szabályozásának folyamatát. Mint mondta, Moszkva korábban attól tartott, hogy alapelvek megsértésével fogják megvádolni, de "ezeket a kollektív Nyugat rég megsértette". Álláspontja szerint az internetmonopóliumok, valamit a mögöttük álló politikai hatalom – konkrétan Washington, Brüsszel és a NATO – kizárólag a saját érdekeiből, a politikai konjunktúrából és a konkurenciaharc elutasításából indulnak ki, elutasítva a nemzetközi és az orosz jogrend tiszteletben tartását. Közölte, hogy az orosz parlament törvénycsomagot készít elő, amelynek célja az orosz újságírók, tömegtájékoztatási eszközök és közönség megvédése az internetes közegben.

Forrás: MTI; Kiemelt kép: MTI/AP/Orosz külügyminisztérium sajtószolgálata

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!