Pesti Srácok

Tájvédelmi területet rongáltak terepjárósok Magyarlukafán

Tájvédelmi területet rongáltak terepjárósok Magyarlukafán

A Szigetvári Rendőrkapitányságra tett bejelentést egy helyi férfi a rendőrség segélyhívó vonalán keresztül. A panaszos szerint Magyarlukafa településen a tulajdonában levő mezőgazdasági területet március 13. és 18. között idegenek járművekkel taposták le. A legelő egy tájvédelmi körzet része, azon a tulajdonos sem végezhetett volna földmunkát. A helyszíni szemle megállapította: a legelő talaját nem mezőgazdasági gépek, hanem sportcélra használt terepjáró gépkocsik kerekei rongálták meg; a nyomok szerint az autókkal vezetőik – az autósport szaknyelve szerint – drifteltek a védett területen, tízméternél nagyobb sugarú köröket szántottak a kerekekkel a legelőbe.

Az elvégzett adatgyűjtést követően a rendőrök beazonosították, majd elfogták a feltételezett elkövetőket. A gyanú szerint a 43 éves somogytarnócai férfi, valamint 22 éves szuloki társa volt az, aki a kiemelt tájvédelmi területhez tartozó legelőt terepjárókkal szándékosan megrongálták. Az esettel összefüggésben a rendőrök három speciális, közúti forgalomban való közlekedésre alkalmatlan, műszaki vizsga és forgalmi engedély nélküli off-road járművet foglaltak le, a két sofőrt pedig természetkárosítás és rongálás vétsége miatt gyanúsítottként hallgatták ki – írja a Magyar Nemzet. A járművek vezetői többször, más-más terepjáróval mentek vissza a szerintük remek terepnek tartott területre; volt, hogy együtt, volt, hogy külön-külön mentek rá a gyepre. Tisztában voltak vele, hogy tiltott, természetvédelmi övezetbe hajtottak be az autóikkal, de állításuk szerint arról nem tudtak, hogy a legelő is része a tájvédelmi körzetnek. Mindkét gyanúsított elismerte a terhére rótt bűncselekmény elkövetését; a Szigetvári Rendőrkapitányságon indított vizsgálat nyomán pénzbüntetésre és bírságra számíthatnak.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: police.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!