Pesti Srácok

A balliberális ellenzék az egészségügyi dolgozókat jelöli az Európai Polgár-díjra

A balliberális ellenzék az egészségügyi dolgozókat jelöli az Európai Polgár-díjra

A Magyar Orvosi Kamarát, valamint rajta keresztül szimbolikusan minden egyes magyar egészségügyi dolgozót jelölik idén az Európai Polgár-díjra az Európai Parlament (EP) magyar ellenzéki képviselői – ezt maguk a képviselők jelentették be csütörtökön.

Az Európai Parlament elismerésére a magyar egészségügyi dolgozókat jelölő EP-képviselők között Dobrev Klára, Ara-Kovács Attila, Molnár Csaba és Rónai Sándor, a Demokratikus Koalíció (DK), Cseh Katalin és Donáth Anna, a Momentum Mozgalom, Ujhelyi István, az MSZP, valamint Gyöngyösi Márton, a Jobbik EP-képviselője szerepel. A képviselők az MTI-hez eljuttatott közleményükben hangsúlyozták: a koronavírus-járvány okozta válsághelyzet soha nem látott feladat elé állította az európai egészségügyi ellátórendszereket és a benne dolgozó szakembereket.

– írták.

PestiSracok facebook image

– fogalmaztak.

– tették hozzá.

Az Európai Parlament 2008-ban alapított Európai Polgár-díját olyan, kivételes teljesítményt nyújtó emberek, illetve szervezetek kaphatják, akik hozzájárultak a polgárok és a tagállamok közötti szorosabb integráció, a közös megértés előmozdításához, vagy az unió értékeinek képviseletére hivatott programokat alakítottak ki. A díjra EP-képviselők jelölhetnek magánszemélyeket és szervezeteket. A jelöléseket ugyancsak képviselőkből álló nemzeti zsűrik rangsorolják, majd az EP elnökének vezetésével ülésező brüsszeli zsűri dönt a díjazottakról. Az Európai Parlament (EP) Európai Polgár-díját Magyarországon idén Baritz Laura Domonkos-rendi szerzetesnővér, valamint az Oltalom Karitatív Egyesület kapták.

Forrás: MTI; Kiemelt kép: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!