A magyarok nagyrésze oltáspárti

Nõtincs, 2021. március 27.
Tóth Orsolya hadnagy, szakasszisztens az AstraZeneca koronavírus elleni vakcinát készíti elõ oltáshoz a Magyar Honvédség oltóbuszában Nõtincsen a községháza udvarán 2021. március 27-én. Elsõként Nógrád megyében segítenek a Magyar Honvédség oltóbuszai az oltásban.
MTI/Kovács Attila
A magyar felnőtt lakosság 61,7%-a biztosan be akarja magát oltatni, vagy már meg is történt ez – derül ki a KSH hetente elvégzett felmérésének legfrissebb fordulójából.
A vakcinát biztosan felvenni kívánók aránya most először emelkedett 60% fölé. Igaz, az oltásra nyitottak tábora ezzel nem bővült, hiszen a "talán" csoport kissé szűkült.

Az oltásra való nyitottság folyamatosan erősödik az országban, ahogy azt a regisztrálók számának emelkedése is jelzi. Ugyanakkor a tempó nem túl erős, ezért néhány héten belül, még májusban előállhat az a helyzet, hogy a regisztráltak gyakorlatilag mind be lesznek oltva, vagyis elfogy a beolthatók csoportja – írja a Portfolio.

Forrás: Portfolio; Fotó: MTI/Kovács Attila