Pesti Srácok

Donald Tusk nem bírja ki, hogy ne a magyarokkal foglalkozzon: ismét bírálja a hazai járványügyi védekezést

Donald Tusk nem bírja ki, hogy ne a magyarokkal foglalkozzon: ismét bírálja a hazai járványügyi védekezést

Magyarország és Lengyelország tragikus rekordokat döntenek a halálozások és az új esetek számában. Ilyen, amikor az illiberális demokrácia működésben van. Azt ígérték, hogy a kisebb szabadság árán a polgárok védelmet és biztonságot kapnak. Betartották az ígéretet, de csak az első felét – írta a Twitteren Donald Tusk, az Európai Néppárt elnöke.

A lengyel politikus csütörtökön sokadszorra bírálta a magyar védekezést, ám az Európában is éllovas hazai oltási kampányról már nem ejtett szót. A kritikus nyilatkozatra válaszul Novák Katalin, a Fidesz alelnöke a következőt üzente Tusknak:

PestiSracok facebook image

Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár ugyancsak a Twitteren azt írta: Donald Tusk ahelyett, hogy az uniós intézmények felelősségét firtatná a kudarcos vakcinabeszerzés miatt, a vesztébe vezeti Kohl és Martens pártját, amikor az európai liberálisok vezetőjeként szólal meg.

– hangoztatta.

– ezt Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti delegációjának vezetője írta a Facebookon a történtekre reagálva. Hölvényi György, az Európai Néppárt tagpártjaként működő KDNP EP-képviselője szerint Donald Tusknak nem kellene a politikai játszmája részeként tekintenie a koronavírus halálos áldozataira.

– tette fel a kérdést a pártelnöknek.

Ismert: a vírus első hullámának idején Tusk náci párhuzamot vont a magyar védekezéssel kapcsolatosan, ami nagy indulatokat keltett a hazai közéletben. A Fidesz idén márciusban elhagyta a lengyel által vezetett Európai Néppártot, ám Tusk szemlátomást továbbra is előszeretettel foglalkozik a magyar kormánnyal. Az április eleji Orbán–Morawiecki–Salvini-találkozót is keresetlen szavakkal illette.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/AP/Vadim Ghirda

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.