Pesti Srácok

Csak a szokásos: Karácsony aggódik, most éppen a járványügyi intézkedések lazítása miatt borult ki

Csak a szokásos: Karácsony aggódik, most éppen a járványügyi intézkedések lazítása miatt borult ki

Karácsony Gergely a tegnap bejelentett járványügyi intézkedések lazítása miatt aggódik éppen a Facebookon. A főpolgármester mai közösségi bejegyzésében azt hangsúlyozza, szerinte korai volt még a miniszterelnök bejelentése és arra kér mindenkit, hogy továbbra is tartsák be a szabályokat, viseljék a maszkot tartsák be a megfelelő távolságot. Valószínűleg ez nem is okoz problémát a legtöbb magyar ember számára, feltéve, ha főpolgármesterünk nem rukkol elő olyan briliáns ötlettel, mint tavaly, amikor a tömegközlekedési járművek számának ritkítását rendelte el az első hullám idején.

Nagy bejelentést tett tegnap Orbán Viktor, ugyanis a beoltottak száma elérte a két és félmilliót, így a fokozatos lazítás első lépcsőfokára értünk. A baloldal is várhatta már ezt a pillanatot, hiszen újra fordítani kell a narratíván. Nem lehet könnyű mindig arra összpontosítani, hogy olyat találjanak ki, ami ellentétes a kormány álláspontjával, de annyira azért mégsem polgárpukkasztó. A főpolgármester azonban nem adja fel, újra és újra megpróbálja a lehetetlent, azaz, megugrani azt a szintet, ami bizonyítja: képesek segíteni a járvány elleni küzdelemben a kormányt. (Csak nem mindig sikerül...Vagyis leginkább nem.) Karácsony Gergely úgy fogalmaz:

Szerinte az oltás önmagában nem állítja meg a járványt, fontos továbbra is az egészségügyi szabályok betartása, mint a maszk használata, a kézmosás vagy a távolságtartás. Itt jegyezném meg, hogy a főpolgármester tavaly nyáron ivókutakat helyezett ki a metrómegállókhoz és a járatokat is ritkította, hogy az emberek jó szorosan egymáshoz bújva tudjanak utazni. Aztán azért emelte fel szavát, mert a kormány ingyenessé tette a parkolást annak érdekében, hogy kevesebben utazzanak tömegközlekedéssel, így csökkentve a kontaktszámot. Majd azzal folytatja, hogy "Magyarország eltér más országok védekezésétől és nem a fertőzöttségi adatokhoz, hanem az oltottak számához köti a lazítást." Hozzáteszi: a jelentős oltottság ellenére sokan nem jutottak még vakcinához. Ezzel a felvetéssel leginkább Gyurcsány Ferencéknek bravúroskodhatna, hiszen ők azok, akik lebeszéltek embereket a keleti vakcinákról, petíciót is indítottak, csak most éppen ennek minden nyomát próbálják eltüntetni, mert nem jött be a stratégia. Karácsony arra is kitér, hogy sokan elutasítják az oltást. Itt halkan jegyeznénk meg azt a talán mégsem elhanyagolandó kérdésfelvetést, hogy vajon melyik politikai csoport volt az, akik erőteljes kampányba kezdtek azért, hogy csak az Európai Gyógyszerügynökség által jóváhagyott oltást vegyék fel az emberek..? Mindezek mellett persze abszolút érthető, hogy Karácsony Gergely aggódik. Ismét sikerült önellentmondásba keveredniük, mi pedig már csak egy kávét kérünk...

PestiSracok facebook image

Forrás: Facebook; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!