Pesti Srácok

Rusvai Miklós szerint túl vagyunk a harmadik hullám csúcsán, júniustól megtörténhet a teljes nyitás

Rusvai Miklós szerint túl vagyunk a harmadik hullám csúcsán, júniustól megtörténhet a teljes nyitás

Rusvai Miklós virológus szerint júniustól már teljesen nyithat Magyarország, amennyiben ugyanilyen ütemben halad tovább a lakosság immunizálása. A professzor az ATV Híradójának adott interjújában tért ki arra, hogy szerinte nyárra már meglehet az a mértékű immunitás, amelynél már teljes nyitásba bocsátkozhatunk. Mint mondta, ez az eredeti vírustörzs esetében hatvan-hetven százalék körüli, ám a brit mutáns esetében magasabbra kell tenni a mércét és nyolcvan százalék feletti immunizáltságra van szükség – írta meg a liner.hu.

A virológus biztos abban, hogy ez nyárra meglesz, ám kifejtette, hogy amennyiben mégsem érjük el ezt az átoltottsági szintet, akkor is a kezünkre fognak játszani a nyári körülmények és a száraz, meleg időjárás, amely segítséget nyújt a koronavírus elpusztításában.

– idézte az ATV Rusvait. A virológus ezt követően kitért arra, hogy szerinte attól sem kell félnie senkinek, hogy az arca félig fehér, félig lebarnult lesz a nyáron, mivel úgy véli, már maszk nélkül mehetünk nyaralni és napozni. Rusvai szerint akár vendéglőbe, uszodába és szórakozóhelyre is járhatunk akár nyáron, méghozzá maszk nélkül.

PestiSracok facebook image

– vélekedett optimistán Rusvai. A virológus megemlítette, hogy túl vagyunk már szerinte a koronavírus-járvány harmadik hullámának csúcsán, innentől kezdve már lefele fognak ívelni a számok. Meglátása szerint két megtorpanás lesz:a húsvét utáni két hétben, mivel sokan megmozdulnak, valamint az iskolanyitás utáni két hétben. Hozzátette: tartós tendenciaként innentől kedvező irányt, a halottak, a lélegeztetőgépen és kórházban lévők számának csökkenését fogjuk látni.

Forrás: liner.hu, ATV; Fotó: Origo

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!