Pesti Srácok

Szili Katalin a Székely Nemzeti Tanács aláírásgyűjtéséről: még nincs vége, írjuk alá minél többen!

Szili Katalin a Székely Nemzeti Tanács aláírásgyűjtéséről: még nincs vége, írjuk alá minél többen!

Még pontosan egy hónap áll rendelkezésünkre a Székely Nemzeti Tanács nemzeti régiók védelmében indított európai polgári kezdeményezésének aláírásgyűjtésére, mivel azt döntésével második alkalommal is meghosszabbította az Európai Bizottság a világjárványra való tekintettel – közölte Szili Katalin miniszterelnöki megbízott, az Országgyűlés volt elnöke.

Szili Katalin a határon túli autonómia ügyekért felelős miniszterelnöki megbízott közleményében úgy fogalmazott, hogy a Székely Nemzeti Tanács aláírásgyűjtésére szabott határidő kitolásával újabb kört nyitottak meg számunkra a 2019. május 7-én indított kampányban.

– fogalmazott Szili Katalin. Azt is hozzátette, hogy az SZNT kezdeményezése azt célozza, hogy az unió kohéziós politikája kezelje kiemelt figyelemmel azokat a régiókat, amelyeket nemzeti, etnikai, kulturális, vallási, nyelvi sajátosságok különböztetnek meg az őket körülvevő régióktól, és ezen sajátosságok fenntartásához biztosítja a strukturális alapokhoz való közvetlen hozzáférés esélyegyenlőségét. Hangsúlyozta azt is, hogy a polgári kezdeményezésről szóló szabályozás értelmében a polgároknak az unió demokratikus és politikai életében való részvétele révén ez az intézmény hozzájárul az unió demokratikus működésének javításához.

PestiSracok facebook image

– buzdított Szili Katalin.

Forrás: Nemzetpolitikai Államtitkárság, kiemelt kép: MTI/Vajda János

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.