Pesti Srácok

Veszélyes ragadozónak hitt péksütemény miatt riasztották a krakkói hatóságokat

Veszélyes ragadozónak hitt péksütemény miatt riasztották a krakkói hatóságokat

Egy fáról leselkedő veszélyes állatnak hitt croissant-hoz hívták ki a hatóságokat szerdán, Krakkóban. A Krakkói Állatjóléti Társaság Facebook-bejegyzése szerint egy helyi lakos kétségbeesett telefonhívása nyomán szálltak ki a helyszínre. A croissant-t egy orgonafán fedezték fel és annyira megijedtek tőle, hogy szellőztetni sem mertek a környék lakói.

– idézte fel a telefonáló szavait a szervezet. A szakemberek eleinte ragadozómadárra gyanakodtak, de a bejelentő kitartott amellett, hogy a teremtmény sokkal inkább egy leguánra hasonlít, noha ez a szó nem jutott rögtön eszébe és először lagúnát mondott. Mindezektől függetlenül a szervezet munkatársai kimentek a helyszínre és fel is fedezték a gyanús lényt egy orgonafán, azonnal észlelve, hogy se feje, se lábai nincsenek.

PestiSracok facebook image

– írták a közösségi oldalon. A társaság reméli, hogy ez az incidens nem tántorít el senkit attól, hogy jelentse, ha aggodalma támad valamilyen állat jóléte miatt.

Forrás: MTI; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.