Pesti Srácok

Huszonöten haltak meg alkoholmérgezésben Indiában

Huszonöten haltak meg alkoholmérgezésben Indiában

Legalább huszonöt ember meghalt, miután mérgező alkoholt fogyasztott India északi részén – közölte vasárnap a rendőrség. A rendőrség tíz embert vett őrizetbe, aki Uttar Pradesben, India legnépesebb államában alkoholt árusított. A haláleseteket okozó alkohol eredetét még nem tisztázták, de Indiában évente százak halnak meg feketén főzött, olcsó szesztől.

Helyi médiajelentések szerint az alkoholt csütörtökön vásároltak egy két fivér által működtetett üzletben.

– közölte az AFP francia hírügynökséggel Adzsab Szingh rendőrségi szóvivő.

PestiSracok facebook image

Az Uttar Pradesben a koronavírus-járvány miatti karanténintézkedések keretében bezárták az alkoholt árusító boltokat. A járványnak április 1. óta mintegy 160 ezer halottja van a szubkontinensen. A fertőzöttek számának csökkenésével Uttar Pradesben május 11-től csökkentett nyitvatartási időben ismét engedélyezték az alkohol árusítását. Az Uttar Prades-i haláleseteket okozó alkohol eredetét még nem tisztázták, de Indiában évente százak halnak meg feketén főzött, olcsó szesztől.

Az országban évente fogyasztott mintegy 5 milliárd liter alkohol mintegy 40 százalékát feketén állítják elő az indiai Szeszesitalok és Borok Nemzetközi Társasága szerint. Az alkoholhoz gyakran adnak fagyállóként használt metilalkoholt, amely vakságot, májkárosodást és halált is okozhat. Tavaly 98 ember halt meg Pandzsáb államban, 2019-ben pedig mintegy 150-en az északkelet-indiai Asszámban csempészett alkoholtól.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/AP/KK Poductions

Ajánljuk még

Magyar Péterék lebontották "Orbán kordonjait" a Várban, meg is történt az első súlyos baleset

Magyar ugar június 3.
Magyar Péterék lebontották "Orbán kordonjait", s ennek ma meg is lett az első áldozata. Egy német turistára ugyanis rázuhant egy szerszám, miután a kordonok már nem jelzik, hogy amúgy egy ÉPÍTÉSI TERÜLET van ott, ahol ezek az idióták (bocsánat, a miniszterelnök úr, a közlekedési miniszter meg a belügyminiszter), lebonttatták a balesetveszélyt jelző kerítéseket.