Pesti Srácok

Varga Mihály: tovább erősödik Magyarország önellátása az egészségiparban (Videó)

Vírustesztekhez is használt fiolák gyártásában erősödik Magyarország önellátása – jelentette be a pénzügyminiszter szombaton a közösségi oldalára feltöltött videójában. Varga Mihály közölte: a szekszárdi Jako-Meditec 1,7 milliárd forintos beruházását 1,6 milliárd forint költségvetési támogatással segítette a kormány.

A miniszter örömtelinek nevezte, hogy a kapacitásbővítéssel a társaságnál a korábbinak a duplájára, hetvenre nőtt a munkahelyek száma. Hangsúlyozta, hogy az elkészült fejlesztés egyike az Egészségipari Támogatási Program kézzelfogható eredményeinek. A programban eddig 58 beruházásban állapodtak meg, ebből tíz már el is készült.

– tette hozzá. Felidézte, hogy az elmúlt időszakban a Vajda-Papír már több mint ötvenmillió védőmaszkot gyártott le, amelynek jelentős részét értékesítette is.

PestiSracok facebook image

– tájékoztatott. Varga Mihály kiemelte, hogy a fejlesztések folytatódnak, és további, az egészségipart erősítő döntéseket hoz a kormány. A bejegyzésben közzétett videóban elhangzott: a koronavírus-járvány miatt erős igény mutatkozott a Jako-Meditec termékei iránt, mivel az általuk is gyártott fiolák szükségesek a koronavírus teszteléséhez és kivizsgálásához. Ismertették, hogy 2019-ben 15 millió fiolát gyártottak, tavaly pedig az elnyert támogatásnak köszönhetően ezt harmincmillióra növelték, amelyből több mint kétmilliót tudtak biztosítani Magyarországnak. Idén várhatóan meghaladják a hetvenmilliós gyártási tételt; jelenleg fioláik 67 százaléka a koronavírus miatt készül. A videóban bemutattak egy, a kormányzati támogatás segítségével beszerzett gépet is, amelyet egy magyar vállalkozással közösen fejlesztettek, továbbá együtt kialakítottak egy teljesen automatizált folyamatot is.

Forrás: MTI; Fotó: a videóból

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!