Pesti Srácok

A bátor Karácsony Gergely Tóth Csabát támogatja a zuglói előválasztáson Hadházy Ákossal szemben

A bátor Karácsony Gergely Tóth Csabát támogatja a zuglói előválasztáson Hadházy Ákossal szemben

Karácsony Gergely nemrégiben bejelentette, hogy Tóth Csabát fogja támogatni a zuglói előválasztáson Hadházy Ákossal szemben. Azt a Tóth Csabát, aki "állítólag" többször is megfenyegette zuglói "karrierje" során a főpolgármestert és annak családját. Úgy tűnik, az "összefogást" az sem zavarja, ha a tagjai néha "el akarják ásni" egymást.

Karácsony Gergely az MSZP-s Tóth Csaba előválasztási jelöltbemutatóján vett részt szerdán, a XIV. kerületben. A főpolgármester szerint habár voltak vitáik a Zuglót jelenleg is képviselő szocialista politikussal, aki az MSZP–Párbeszéd mellett a DK támogatását is élvezi az előválasztáson, mégis úgy gondolja, hogy olyan emberre kell bízni a választókerületet, aki annyira ismeri Zuglót, mint Tóth Csaba – írja a Mandiner.

A zuglói parlamenti képviselő vagyonnyilatkozatai szerint 2018 óta 130 millióval nőtt megtakarításainak értéke, emellett óriási céges és ingatlanvagyonnal is rendelkezik. A Zuglóban csak a kerület valódi irányítójaként emlegetett szocialista politikus volt az, akiről a korábbi kerületvezető, a jelenlegi főpolgármester, Karácsony Gergely egy kiszivárgott hangfelvételen beismerte, hogy többször is megfenyegette őt a családjával. Várnai László, a Civil Zugló Egyesület független helyi önkormányzati képviselője korábban azt mondta, Karácsony neki is beszélt a fenyegetésekről, és arról is írt, hogy a zuglói MSZP „maffiaszerűen működik”. A főpolgármester, jelenlegi miniszterelnök-jelölt szerdán azt mondta, hogy bár a körzetben induló, a Momentum által támogatott Hadházy Ákos munkáját sokra tartja, de pártja Tóthot támogatja az előválasztáson.

Forrás: Mandiner

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!