Pesti Srácok

Kövér László szerint az ügyészség a magyar szuverenitás egyik fontos tartóoszlopa

Június 10-e az Ügyészség Napja, amellyel az 1871-ben e napon kihirdetett első ügyészi törvényre emlékezünk. Az idei év azért is különleges, mert a szervezetünk fennállásának 150. évfordulóját ünnepeljük – számos programmal, eseménnyel és kiadvánnyal. Kövér László, az Országgyűlés elnöke videoüzenetben köszöntötte az ügyészséget, mint az igazságszolgáltatás közreműködőjét. Polt Péter legfőbb ügyész ünnepi beszédében sikeresnek értékelte a szervezet járvány alatti helytállását, felidézte a példaképnek tekintett koronaügyészek szellemi örökségét, valamint számba vette a jubileum legfontosabb eseményeit – olvasható a Legfőbb Ügyészség sajtóközleményében.

Kövér László beszédében hangsúlyozta, hogy a modern magyar ügyészi szervezetet létrehozó 1871. évi XXXIII. törvénycikk a kiegyezés korának egyik nagy eredménye. A házelnök szerint az ügyészi munka valódi célja az anyagi igazság keresése. A törvényt és az igazságot szem előtt tartó ügyészség működik hazánkban, amely a magyar szuverenitás egyik fontos tartóoszlopa. A szervezet lelkiismeretesen, kiemelkedő szakmai tudással és alázattal látja el a feladatait.

– emelte ki Kövér László.

PestiSracok facebook image

Polt Péter beszédében először a pandémiás helyzetben végzett ügyészségi munkáról, helytállásról szólt. Az alkalmazottak egészségének védelme érdekében – soha nem látott informatikai fejlesztést követően – a szervezet biztosította az online munkavégzést, minimalizálta a személyes kontaktusokat, központilag megszervezte a dolgozók koronavírus elleni oltását. Kiemelte, hogy az ügyészség a járványhelyzet idején is hatékonyan tett eleget alkotmányos kötelezettségének, és eredményesen érvényesítette az állam büntetőigényét.

A nemzetközi kapcsolatokban az elmúlt időszak eredményei közül az Európai Ügyészséggel 2021 áprilisában kötött munkamegállapodást, illetőleg az OLAF és az ügyészség közötti együttműködést emelte ki a legfőbb ügyész, aki utalt a királyi ügyészségről szóló törvény fontosságára, amely lefektette az egységes, modern, hierarchikus szervezetű ügyészség alapjait, továbbá felidézte azokat a koronaügyészeket, akiktől megtanulhattuk tisztelni és becsülni a hivatásunkat. Kiemelte, hogy az ügyészség megújult arculatának jellemző mondata a „Törvény és igazság!”. Magyarország Ügyészsége 150 éve ennek jegyében működik, és a jövőben is eszerint kíván tevékenykedni.

Polt Péter hangsúlyozta, hogy a jubileumi év kiemelkedő eseménye lesz június 11-én a korrupció és a kiberbűnözés elleni küzdelemmel foglalkozó nemzetközi konferencia, amelyet Áder János köztársasági elnök fog megnyitni, előadóként pedig Ausztria és a Visegrádi együttműködés országainak legfőbb ügyészei, valamint az Eurojust elnöke szólalnak majd fel. A 150 éves jubileumra ünnepi kötettel, online ügyészség történeti kiállítással, a Markó utcai Igazságügyi Palota előtt felállított Idővonallal, a Kozma Sándor Tudományos Pályázaton speciális témakörökkel, ősszel pedig tudományos konferenciával emlékezik a szervezet. Mindemellett a Magyar Jog című tudományos szaklap tematikus számot szentel az ügyészségnek, míg a Magyar Nemzeti Bank ünnepi emlékérmét bocsát ki.

– zárta beszédét Polt Péter.

A legfőbb ügyész a kimagasló teljesítményt nyújtó kollégákat díjazásban részesítette. Az ügyészi szervezet legmagasabb szakmai elismerését, a Kozma Sándor-díjat 8 kolléga vehette át. Vargha Ferenc-díjat 10, Ügyészségi Emlékgyűrűt 11, Magyar István-díjat 31, Székely Ferenc-díjat 5, emléktárgyat 9 kolléga kapott, továbbá egy-egy dolgozó címzetes fellebbviteli főügyészségi ügyészi, illetve főtanácsosi címben részesült. Az Ügyészség Napja alkalmából 133 kolléga kapott Eredményes Munkáért Oklevelet. A Kozma Sándor emlékére meghirdetett tudományos pályázaton 22 pályaművet díjaztak.

Forrás: Legfőbb Ügyészség sajtóközleménye; Fotó: YouTube-képernyőfelvétel

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.