Pesti Srácok

Léghajógyár-tulajdonos lett Dzsudzsák Balázs

Léghajógyár-tulajdonos lett Dzsudzsák Balázs

Az mfor.hu információi szerint Dzsudzsák Balázs 2021. február 18. óta kisebbségi tulajdonosa az Első Magyar Léghajógyár névre hallgató korlátolt felelősségű társaságnak. A Nyírlugoson 2020. október 3-án bejegyzett vállalat jegyzett tőkéje 3 millió forint, egyedüli tevékenysége pedig légi- és űrjárművek gyártása.

A focistán kívül még három tulajdonosa van a Léghajógyárnak: ötven százalékban az RTS Vízvágó Kft., 20 százalékban az izraeli Atlas LTA Advenced Technology, 15 százalékban pedig a Mopi-Trade Kft. A fennmaradó 15 százalék tulajdonosa Dzsudzsák Balázs. A cikkben hozzáteszik, hogy nem ez az első érdekeltsége a focistának. 2017-ben például megalapította a sportszer-kereskedelemmel foglalkozó DB7.hu Kft.-t, majd 2019-ben pedig a humán-egészségügyi ellátással foglalkozó Rába Medical Kft.-t.

Forrás: mfor.hu; Fotó: MTI/Illyés Tibor

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A játék ma sem volt igazán jó, de a győzelem végre megvan! – Barátságos labdarúgó-mérkőzés: Azerbajdzsán–Magyarország 1–2 (1–2)

Exkluzív 2025 június 10.
Megszerezte első idei győzelmét a magyar labdarúgó-válogatott, miután küzdelmes, de alacsony színvonalú mérkőzésen Bakuban legyűrte Azerbajdzsán válogatottját. Csapatunk nem játszott jól, helyzetkihasználásunk ma is csapnivaló volt, de pozitívum, hogy a győzelmet így is meg tudtuk szerezni, Varga Barnabás pedig közel egy év után ismét eredményes tudott lenni a válogatottban.