Pesti Srácok

Már tesztelik a Szputnyik V vakcina orrspray verzióját

null

A különleges orrsprayt a nyolc és tizenkét év közti gyermekeken tesztelik Oroszországban. A vakcinát fejlesztő Gamaleja Intézet igazgatója, Alekszandr Gincburg elmondta, hogy az orrspray nem különbözik a hagyományos oltóanyagtól, és a gyerekeket ugyanazzal a vakcinával, csak tű helyett orron át kívánják védetté tenni – számolt be a Livemint portálra hivatkozva a life.hu.

Gincburg azt is hozzátette, hogy a gyerekeknél semmilyen mellékhatást, még hőemelkedést sem tapasztaltak az orrspray használata után. Arról nem beszélt, hányan vettek részt a tesztelésben, de azt elmondta, hogy ha minden jól megy, szeptember 15-én el is kezdődhet a tömeges adagolás.

Forrás: life.hu; Fotó: MTI/AP/TASR/Frantisek Ivan

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.