Pesti Srácok

A Fidesz EP-képviselői: a szivárványszínű Országház sértő minden jóakaratú magyar ember számára!

A Fidesz EP-képviselői: a szivárványszínű Országház sértő minden jóakaratú magyar ember számára!

Felháborító a magyar államiság és a nemzeti függetlenségünk szimbólumának, a magyar Országháznak a méltatlan és ízléstelen ábrázolása az Európai Néppárt részéről – kezdi a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportja a Strasbourgban írt sajtóközleményét. A közlemény előzménye, hogy az Európai Néppárt európai parlamenti képviselőcsoportja a magyar gyermekvédelmi törvény plenáris vitájához közzétett sajtóközleményében a magyar Országház szivárványszínűre pingált képét használja.

A Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportja felháborítónak tartja az ízléstelen provokációt és tiltakozik a magyar államiság és a nemzeti függetlenségünk minden magyar ember szívének egyformán kedves szimbólumának méltatlan megcsúfolása ellen! Több tiszteletet a magyaroknak! – írja a Fidesz EP-képviselőcsoportja. A közleményben emlékezetnek, az Európai Néppárt végigpanaszkodta Európát, amikor Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság néppárti elnökének képe szerepelt Magyarországon egy plakáton. Ezek után a magyar államiság és a nemzeti függetlenségünk minden magyar ember szívének egyformán kedves szimbólumát, a magyar Országház – idén éppen 120 éves – történelmi épületét gúnyolja ki az EPP durván és ízléstelenül! Kiemelték, a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportja a leghatározottabban tiltakozik az EPP európai parlamenti képviselőcsoportja nevében kiadott sajtóközlemény képi megjelenítése ellen, ami sértő minden jóakaratú magyar ember számára. Több tiszteletet követelünk a magyaroknak! – zárták a közleményt.

Forrás: A Fidesz EP-képviselőinek sajtóközleménye; Fotó: MTI/Kovács Attila

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!