Pesti Srácok

Az Alapjogokért Központ üdvözli a gyermekvédelmi népszavazással kapcsolatos NVB-döntést

Az Alapjogokért Központ üdvözli a gyermekvédelmi népszavazással kapcsolatos NVB-döntést

Az Alapjogokért Központ jogszerű és helyes döntésnek tartja a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) pénteki határozatát, amellyel a testület jóváhagyta a kormány gyermekvédelmi népszavazási kezdeményezésének kérdéseit – közölte a jogi elemző intézet pénteken az MTI-vel.

A közleményben azt írták, kifejezetten örömteli, hogy az NVB-tagok többsége továbbra is a józan ész talaján áll, és nem engedett a nemzetközi és hazai genderlobbi nyomásának és hisztériakeltésének. A testület balliberális tagjainak álságos és szégyenteljes véleményével szemben pedig az Alapjogokért Központ álláspontja az, hogy a kérdések mind jogalkotói, mind választópolgári szempontból egyértelműek. Úgy folytatták: pontosan a népszavazás intézménye a legdemokratikusabb eszköz egy olyan politikai vita eldöntésére, amely végső soron nemcsak rólunk, a mi generációnkról, hanem legfőképpen gyermekeink jövőjéről szól. Az Alapjogokért Központ szerint ennek a vitának a lényegi kérdése az:

A jogi elemző intézet leszögezte: álláspontjuk szerint nem jó és nem helyes a gyermekek érzékenyítésnek nevezett agymosása, ezért mindenkit arra buzdítanak, hogy a majdani népszavazáson mondjon nemet a genderideológiára és igent a gyermekvédelemre.

PestiSracok facebook image

Az NVB pénteki ülésén hitelesítette a kormánynak a gyermekvédelem ügyében benyújtott népszavazási kérdéseit. A kérdések úgy szólnak:

  • Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek köznevelési intézményben a szülő hozzájárulása nélkül szexuális irányultságokat bemutató foglalkozást tartsanak?
  • Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekek számára nemi átalakító kezeléseket népszerűsítsenek?
  • Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekek számára is elérhetőek legyenek nemátalakító kezelések?
  • Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek fejlődésüket befolyásoló szexuális médiatartalmakat korlátozás nélkül mutassanak be?
  • Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek a nem megváltoztatását bemutató médiatartalmakat jelenítsenek meg?

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!