Pesti Srácok

Elvitte a hatóság a Petőfi sétány biztonsági főnökét

Elvitte a hatóság a Petőfi sétány biztonsági főnökét

Lengyel Róbert, Siófok polgármestere a Facebookon számolt be róla, hogy egyik volt munkatársát, Ressinka Imrét, aki most az önkormányzat megbízásából a Petőfi sétány biztonsági vezetője, éjszaka a TEK felfegyverzett kommandósai vitték el házából. A biztonsági főnököt tanúként hallgatták ki, majd hazaengedték. Információink szerint a rendőrség azért kérte fel a TEK-et az intézkedésre, mert felmerült, hogy a biztonsági főnöknél fegyver lehet.

A polgármester azt írta, Ressinka Imre

Miután egy lőfegyverrel való visszaélésről szóló ügyben tanúként kihallgatták Ressinka Imrét, a biztonsági főnök telefonon közölte a városvezetővel, hogy

PestiSracok facebook image

A polgármester közölte, hogy a rendőrségtől semmilyen információt nem adtak neki az ügyben. A 444 kérdésére a rendőrség sajtóreferense közölte:

Mindenképp jelezni kellett a TEK-nek

Értesüléseink szerint a rendőrség nem is tehetett mást, mint hogy jelez a TEK-nek, hiszen olyan információjuk volt, hogy a biztonsági főnöknél fegyver lehet, akkor pedig a TEK-nek át kell adni az intézkedést. Az pedig, hogy utána a rendőrség milyen minőségben (tanúként vagy gyanúsítottként) hallgatta meg Ressinkát, már nem a TEK hatásköre. Itt jegyeznénk meg, hogy történt már abból tragédia, hogy nem értesítették (időben) a terrorelhárítókat, elég csak a bőnyi rendőrgyilkosságra gondolni...

Forrás: PS/444/Index/24.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!