Pesti Srácok

Fidesz: adókat emelne a baloldal, ha újból hatalomra kerülne

Fidesz: adókat emelne a baloldal, ha újból hatalomra kerülne

Adókat emelne a baloldal, ha újból hatalomra kerülne – mondta Horváth László Fidesz-szóvivő csütörtökön az MTI-hez eljuttatott videóüzenetében.

A Fidesz azt tartja fontosnak, hogy jelentősen csökkenjenek a munkát terhelő adók, és a minimálbér 200 ezer forintra emelkedjen – közölte. A 2010 előtti baloldali kormányoknak az volt a stratégiája, hogy folyamatosan pluszterheket raktak az emberek vállára – mondta a politikus.

A baloldal még idén tavasszal sem volt képes megszavazni a parlamentben az adócsökkentéseket, és a programjából világosan látszik: ha újból hatalomra kerülne, újból adókat emelne – közölte Horváth László.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá a politikus. Horváth László közölte, hogy a minimálbér-emelésről és az adócsökkentésről szó lesz a nemzeti konzultációban is. A fideszes politikus a konzultációban való részvételre biztatott, azért, hogy "erős szövetséget" hozhassanak létre a minimálbér-emelés és az adócsökkentés mellett.

Forrás: MTI, kiemelt kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!