Pesti Srácok

Hatvanezer forintért intéztek védettségi igazolványt oltatlanoknak

Hatvanezer forintért intéztek védettségi igazolványt oltatlanoknak

Elfogtak három nőt, akik a gyanú szerint olyan embereket juttattak védettségi igazolványhoz, akiket nem oltottak be koronavírus ellen – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szerdán. A nyomozást a Nemzeti Védelmi Szolgálat felderítése alapján folytatja a BRFK.

A három nőt azzal gyanúsítják, hogy április 9. és június 15. között jogosulatlanul több olyan embert is védettségi igazolványhoz juttatott, aki nem kapott koronavírus elleni oltást. A társaság két tagja, egy huszonöt éves és egy negyvenhárom éves nő a jelentkezőket toborozta, az orvosi asszisztensként dolgozó harminchét éves nő pedig az adataikat elektronikusan rögzítette az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér információs rendszerbe. Az igazolványokért cserébe általában hatvanezer forintot kértek.

A BRFK nyomozói az eljárás során a három nőnél házkutatást tartottak, ahol orvosi bélyegzőt, több millió forintot, 1148 kitöltött regisztrációs nyilatkozatot, oltási igazolásokat, üres oltóanyag-ampullákat, jegyzeteket, valamint telefonokat és laptopokat foglaltak le. A fiatalabb és a két idősebb nőt védettségi igazolással visszaélés bűntett miatt hallgatták ki gyanúsítottként, őrizetbe vették őket, és kezdeményezték a letartóztatásukat. A bíróság elrendelte a két idősebb nő letartóztatását, míg a fiatalabbat bűnügyi felügyelet alá helyezte.

Forrás: police.hu; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!