Hitelesség és jóemberkedés a liberális médiában: sárral kente be magát egy német riporter, hogy úgy tűnjön, segített az áradás romjainak eltakarításában

Felfüggesztette a német RTL a munkavégzés alól azt a riporterét, aki az észak-rajna-vesztfáliai árvizek során bekente magát sárral és úgy adta el magát, mintha ő is segített volna a romok eltakarításában – számolt be a noizz.hu. A jóemberkedés természetesen nem újdonság a liberális médiában, az RTL riporterének esete azonban rávilágít, hogy mi zajlik a színfalak mögött.
Susanna Ohlen egy német kisvárosból jelentkezett be, Bad Munstereifelből, a vele készült híradások pedig azzal a címmel jelentek meg, hogy:
Feltakarítani az áradás után: az RTL riportere segítséget nyújt Bad Munstereifelben.
Csakhogy egy internetre felkerült felvétel alapján Ohlen direkt sárral kente be az arcát és a ruháját, mielőtt megszólalt volna a kamerák előtt.

Forrás: noizz.hu, Fotó: Facebook