Pesti Srácok

Menczer bejelentette a modern autóipar újabb beruházását Magyarországon

Menczer bejelentette a modern autóipar újabb beruházását Magyarországon

Átadták a dél-koreai SungEel HiTech Hungary Kft. akkumulátor újrahasznosító gyárát szerdán a Nógrád megyei Bátonyterenyén. Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára az ünnepségen elmondta, a gyár száz új munkahelyet teremt, a magyar kormány 2,8 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást adott a 9,3 milliárd forint összértékű beruházáshoz.

Magyarország a jövő autóiparának meghatározó szereplője az elektromos autókhoz kapcsolódó akkumulátorgyártás területén – hangsúlyozta Menczer Tamás. Tájékoztatása szerint 2016 óta 32 beruházás érkezett Magyarországra az akkumulátorgyártáshoz kapcsolódóan, a beruházások értéke 6,2 milliárd euró, és ezek összesen több mint tízezer munkahelyet teremtettek Magyarországon. A SungEel HiTech bátonyterenyei beruházása ezeket a számokat növeli - tette hozzá. Menczer Tamás a fejlesztést a modern autóipar és egyúttal a környezetvédelemhez kapcsolódó ipar részének nevezte. Kiemelte, hogy a Koreai Köztársaság Magyarország rendkívül fontos partnere. Elmondta, míg tavaly a világkereskedelem kilenc százalékkal csökkent, addig a Koreai Köztársaság és Magyarország kereskedelmi kapcsolatai folyamatosan növekednek. A magyar export Dél-Korea irányába 2020-ban 26 százalékkal, a Dél-Koreából érkező import pedig 28 százalékkal nőtt. Ji Kang Mjung, a SungEel Hitech Kft. elnöke közölte, Bátonyterenyén 85 ezer négyzetméteres területen működik a gyár, és évente ötvenezer tonna hulladékot hasznosítanak újra. Ez a SungEel Hitech Kft. második magyarországi gyára, az első Szigetszentmiklóson működik. Nagy-Majdon József (Fidesz-KDNP), Bátonyterenye polgármestere a fejlesztést üdvözölve azt is elmondta, hogy az új gyár a volt Salgótarjáni Kohászati Üzemek egykori csarnokában működik, ahol két éve szűnt meg a termelés. A cég 2000-ben alakult meg Dél-Koreában, kezdetben nemesfém újrahasznosításra. 2008-ban kezdték a lítium akkumulátorok újrahasznosítását, és megnyitották az első hidro-központot, majd 2014-ben kezdődött a globális terjeszkedés, újrahasznosító parkokat nyitottak Malajziában, Indiában és Magyarországon is. A cég ma vezető szerepet tölt be a piacon - ismertették a rendezvényen.

Forrás: MTI ; Fotó: Képernyőkép

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!