Pesti Srácok

Naná, hogy mellébeszél Cseh Katalin a 4,5 milliárdos botrány ügyében

Naná, hogy mellébeszél Cseh Katalin a 4,5 milliárdos botrány ügyében

Közösségi oldalán reagált a Momentum EP-képviselője, Cseh Katalin azokra a sajtóértesülésekre, melyek szerint a hozzá köthető cégeken keresztül közel 4,8 milliárd forintnyi uniós pénzt tehetett zsebre. A fiatal politikus ugyan érdemi választ nem adott, csak azt hangoztatta, hogy politikai pályára lépése előtt lemondott tisztségeiről a cégben, ezért neki az elnyert támogatásokhoz nincsen köze. Hadházy Ákos pedig egy börtönviselt politikus szavaival védte meg szövetségesét.

Ahogyan arról korábban mi is beszámoltunk, a bennfentes.net szerkesztőségbe érkezett több videó is, amelyekben egy álarcos ember, Anonymous azt állítja, hogy van egy politikus, aki négy és fél milliárd forintnyi EU-támogatást vett fel saját és haveri cégein keresztül, valamint 300 millió forintnyi közbeszerzést is el tudtak hozni. A leírás alapján Cseh Katalint gondolta a bennfentes.net lehetséges „elkövetőnek”, amire most a Facebookon reagált a képviselő. Ebben hazugsággal vádolja meg a médiát – szúrta ki az Origo.Cseh érdemben nem válaszolt a felmerülő kérdésekre, helyette inkább vádaskodni kezdett és azzal védekezett, hogy politikai pályára lépése előtt lemondott a cégvezetésről, így neki nincs köze az elnyert támogatásokhoz.

Az ügynek feltehetően nincsen vége, hiszen Anonymous újabb videót ígért. A poszt alatt viszont a Momentum színeiben induló Hadházy Ákos megvédte Cseh Katalin. A politikus a börtönviselt, korábban a Gyurcsány Ferenc bizalmasaként ismerté vált Zuschlag János idézettel élve azt írta:

PestiSracok facebook image
hadházy komment

Forrás: Origo.hu, fotó: MTI/Máthé Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!