Pesti Srácok

Szijjártó: több ezer helyszínen zajlanak turisztikai fejlesztések Magyarországon

Szijjártó: több ezer helyszínen zajlanak turisztikai fejlesztések Magyarországon

A világjárvány alapjaiban változtatta meg az emberek utazási szokásait, így mára egyre többen választják a belföldi turizmus adta lehetőségeket, és fedezik fel hazánk rejtett kincseit. Ennek következtében egy rendkívül nehéz első félévet követően, tavaly az elmúlt harminc év legjobb főszezonját tudta produkálni a magyar turisztikai ágazat – mondta el Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Tiszanánán, a felújított dinnyésháti strand- és csónakkikötő átadóján.

A külügyminiszter a tárca közleménye szerint kijelentette: az elmúlt évtizedek legnehezebb másfél esztendeje van a hátunk mögött, amely a turisztikai iparágat is drasztikusan érintette. Globális szinten 87 százalékkal esett vissza az idegenforgalom a tavalyi esztendőben, ezzel pedig 1300 milliárd dollárnyi bevételkiesést regisztráltak világszerte, és 100-110 millió munkahely került veszélybe csak a turizmus mélyrepülése miatt – mutatott rá a miniszter. Magyarország vonatkozásában hozzátette, hogy a világjárvány következtében a szálláshely szolgáltatáshoz és a vendéglátáshoz kapcsolódó bevételek 32 százalékkal csökkentek, valamint a vendégéjszakák száma visszaesett majd hatvan százalékkal. Szijjártó Péter ugyanakkor kiemelte, hogy Magyarország az Európai Unió második leggyorsabb oltási kampányát hajtotta végre, mára pedig több ezer helyszínen zajlanak turisztikai fejlesztések az országban. Többek között 35 új szálloda épül, valamint 14 ezer magánszálláshely, közel 600 panzió és a Dinnyéshátival együtt 14 strand újul meg jelenleg Magyarországon – hangsúlyozta a miniszter, külön kiemelve, hogy a strandok és a hozzákapcsolódó vendéglátó egységek forgalmának rekorddöntésére idén is jó esély van. A dinnyésháti strand- és csónakkikötő fejlesztése kapcsán Szijjártó Péter kifejezte köszönetét és nagyrabecsülését Tiszanána polgármesterének és valamennyi lakójának, hogy még a világjárvány ellenére is készek voltak fejlesztésbe fogni a településen. A kormánynak mindösszesen annyi dolga volt, hogy 420 millió forint értékben támogatást biztosítson, amelynek nyomán, ez a csodálatos hely megújulhatott és ma már remek kikapcsolódási és feltöltődési lehetőséget biztosít nemcsak Tiszanána polgárainak, de a környékről vagy a még távolabbról érkezőknek egyaránt – mondta a miniszter a megújult strand átadóján.

A fejlesztéseket sorolva elmondta, hogy a kikötőfejlesztés nyomán Tiszanána a tó egyik legjelentősebb kikötőjévé vált és az alapinfrastruktúra megújulásával jelentős mértékben megnőtt a befogadható hajók száma. Az iszap eltávolításával javult a strand élvezhetősége és az Európai Környezetvédelmi Ügynökség minősítése szerint is a Tisza-tó öt szabadvízű strandja – köztük Tiszanána is – a kiváló minősítést kapta. Szijjártó Péter elmondta, hogy a nemzet teljesítménye az alapvetően a helyi közösségek teljesítményéből adódik össze, ezért a magyar gazdaság újraindításában rendkívül fontos szerepük van a vidéki közösségeknek. Ahogy elnézem a vidék újraéledését, a magyar vidéken, a magyar kistelepüléseken a magyar közösségeken egészen biztosan nem fog múlni az ország újraindulása – mondta a külügyminiszter.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/KKM/Borsos Mátyás

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Volt egyszer egy magyar maffiaháború - Húsz éve végezték ki Portik riválisát, Seres Zoltánt

Az alvilág titkai 2019 április 13.
Húsz évvel ezelőtt, 1999. április 12-én Tahitótfaluban, a nyílt utcán, az autójában gyilkolták meg az éjszakai életben korábban „Igazságosnak” nevezett Seres Zoltán vállalkozót. A motoros merénylők nemcsak vele, hanem olasz üzlettársával, Sforza Nazzarenoval is végeztek, aki néhány órával később, a kórházban hunyt el. A gyilkosok a fegyvert eldobták, majd elhajtottak a helyszínről. A kocsi az AK-47-es gépkarabélyból leadott, legalább 15-20 lövés után az egyik családi ház falába csapódott, és a támadást csak a hátsó ülésen ülő, majd sokkot kapó tolmács élte túl.