Pesti Srácok

Von der Leyen kötelezettségszegési eljárást indítana a pedofiltörvény miatt

Von der Leyen kötelezettségszegési eljárást indítana a pedofiltörvény miatt

Ursula von der Leyen bejelentette, hogy a kisebbségek védelmének sérelme miatt hivatalos felszólító levél elküldését tervezik Magyarországnak, ez pedig a kötelezettségszegési eljárás első állomása. Az Európai Bizottság elnöke mindezt azon a sajtótájékoztatón közölte, amelyet Szlovénia soros EU-elnöksége kapcsán tartottak.

Július 1-jétől Szlovénia veszi át az EU soros elnökségét Portugáliától; az ennek kapcsán tartott sajtótájékoztatón vonatkoztak kérdések a magyar pedofiltörvény melegeket érintő passzusaira. Ursula von der Leyen és Janez Janša közös sajtótájékoztatóján az első kérdés rögtön arra vonatkozott, hogy a magyar törvénnyel kapcsolatban mi hangzott el az Európai Tanács múlt heti ülésén és miért vette védelmébe a magyar miniszterelnököt Janez Janša.

– felelte a szlovén miniszterelnök. Ursula von der Leyen kiemelte: a szülők jogát a gyermekeik nevelésében egyáltalán senki sem vitatja. A vita arról szól, hogy a magyar jogszabály hátrányosan különböztet meg egy kisebbséget, ezt pedig tiltja az uniós alapszerződés. Ursula von der Leyen a kisebbségek védelmének sérelme miatt hivatalos felszólító levél elküldését tervezi Magyarországnak, ez pedig a kötelezettségszegési eljárás első állomása – írja a Mandiner. Az utóbbihoz szükséges lesz az Európai Bizottság döntése, a testület pedig legközelebb jövő héten ül össze. Szóba került az Orbán Viktor által jegyzett és az európai lapokban megjelentetett cikk, amelynek tartalmával Von der Leyen ugyan nem ért egyet, de mint mondta, „ez a demokrácia lényege”.

PestiSracok facebook image

– mondta a hirdetés kapcsán Von der Leyen.

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/EPA/Olivier Hoslet

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.