Pesti Srácok

Momentumos céghálózat nyúlhatta le a váciaknak szánt támogatásokat

Momentumos céghálózat nyúlhatta le a váciaknak szánt támogatásokat

Tovább nő a Cseh Katalin körül kirobbant balhé. Rétvári Bence közösségi oldalán tett közzé egy videóbejegyzést, amelyben a képviselő kifejti, hogyan nyúlta le a momentumos politikus nevéhez köthető céghálózat a váci cégeknek szánt támogatásokat, és hogyan fogta pártja ezt később a Fideszre.

Rétvári Bence Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében rávilágít, hogy egy Cseh Katalinhoz kötődő cég saját EU-s pályázatában azt ecsetelte, hogy milyen jól illeszkednek a cég céljai az akkori Fidesz-KDNP-s váci városvezetés céljaihoz. A céges anyagokban elismerték és támogatták, a politikai kampányban kritizálták a jobboldali városvezetést. A kétszínűség szép párhuzamot von azzal, ahogyan a budapesti olimpia ellen kampányoló Cseh éppen a magyar szervezésű olimpiára hivatkozva jutott EU-s támogatásokhoz. Ami a támogatások elosztását illeti Rétvári úgy fogalmaz:

– mondta a videóban az államtitkár. A videóbejegyzés ITT megtekinthető.

PestiSracok facebook image

Forrás: Facebook; Fotó: Képernyőfelvétel

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.