Pesti Srácok

Az Orbán-fóbiás Paul Lendvai szerint Karácsony tiszta lappal indul a politika korrupt dzsungelében

Az Orbán-fóbiás Paul Lendvai szerint Karácsony tiszta lappal indul a politika korrupt dzsungelében

Kétesélyesnek látja az ellenzéki miniszterelnök-jelölti előválasztás néven emlegetett színjátékot Paul Lendvai. A Bécsben élő balliberális újságíró, publicista a Der Standard osztrák napilapban megjelent írásában csak a DK jelöltjével, Dobrev Klárával és az MSZP–Párbeszéd–LMP jelöltjével, Karácsony Gergellyel foglalkozott, kettejük közül pedig Karácsonyt tartja a legmegfelelőbb jelöltnek.

– állítja a hiperpasszív angoltudású főpolgármesterről ódákat zengő balliberális publicista. Paul Lendvai szerint Gyurcsányné ugyan képzett és tapasztalt is, de neki nagyobb is az elutasítottsága. Paul Lendvai az ellenzék taktikáját értékelve leszögezte, hogy a baloldali összeborulásban látja az esélyt a Fidesz leváltására.

PestiSracok facebook image

– áradozott a hiperpasszív Karácsony Gergelyről a balliberális publicista.

Dobrev Klára Paul Lendvai szerint szorosan Karácsony mögött áll a népszerűségi barométeren. Gyurcsánynéról úgy vélekedett, hogy személyes háttere miatt a közvélemény-kutatások szerint a választások kimenetele szempontjából meghatározó politikai középrétegek minden más jelöltnél jobban elutasítják őt. Paul Lendvai írásában felemlegeti Dobrev nagyapja mellett férjét, Gyurcsány Ferencet az őszödi beszéddel együtt, majd az országot a csőd szélére sodró Bajnai Gordonhoz hasonlóan megállapította, hogy Karácsony a legmegfelelőbb jelölt.

Forrás:Der Standard; Fotó: képernyőfelvétel

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.