Pesti Srácok

Fizetnie kell Márki-Zaynak a fröcsögésért

Fizetnie kell Márki-Zaynak a fröcsögésért

Visszautasította a Szegedi Törvényszék Márki-Zay Péter (Mindenki Magyarországa Mozgalom) hódmezővásárhelyi polgármester az őt elmarasztaló bírósági ítélettel és az ellene indult eljárással kapcsolatos kijelentéseit.

A Szegedi Törvényszék jogerős ítéletében pénteken nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás vétségében mondta ki bűnösnek a politikust, és 200 ezer forint pénzbüntetéssel sújtotta, mert a becsület csorbítására alkalmas tényt állított Lázár János (Fidesz) országgyűlési képviselőről. A törvényszék közleménye szerint a másodfokú bíróság pénteki tárgyalásán az első fokon eljárt Szegedi Járásbíróság Márki-Zay Péterrel szemben hozott ítéletét megváltoztatta és a kiszabott pénzbüntetést enyhítette. Nem fedi a valóságot azonban Márki-Zay Péter közösségi oldalán tett állítása, miszerint a másodfokú bíróság azt állapította volna meg, hogy az elsőfokú bíróság koncepciós eljárást folytatott le. A bíróság döntése és eljárása – az alkotmányosan védett véleménynyilvánítási szabadság keretei között – a nyilvánosság előtt kritizálható, és a büntetőeljárási törvény által meghatározott feltételek mellett a jogerős ítélettel szemben rendkívüli jogorvoslat is kezdeményezhető – áll a törvényszék közleményében. A Szegedi Törvényszék visszautasítja Márki-Zay Péter azon állítását, mely szerint elítélésével a bíróság "politikai igényt hajtott végre".

– szögezte le közleményében a törvényszék.

PestiSracok facebook image

Forrás/fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!