Pesti Srácok

Fürjes Balázs: kérem Karácsony Gergelyt, kössön kompromisszumot a budapestiekkel! (Videó!)

Tiszteletteljes, de határozott hangnemben kérte Karácsony Gergelyt Fürjes Balázs arra, hogy a főpolgármester segítsen a fővárosban közlekedőkön, enyhítse azokat a dugókat, amelyeket az intézkedései okoztak. A Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkár azt írta, sok budapesti keresi meg azzal, hogy a helyzet tarthatatlan, a dugók megbénítják a várost. Okkal dühösek az emberek. Nem lehet tovább feszíteni a húrt, a közlekedők türelme elfogyott – írta Fürjes. Azt nem tudni, hogy Karácsony reagál-e Fürjes észrevételeire; a főpolgármester csütörtökön még mindig médiacelebként nyilatkozgatott egy baráti vloggernek, azt javasolva, hogy aki autóval haladna a körúton, az szálljon át inkább a villamosra, mert azzal három perc alatt el lehet jutni a Nyugatitól a Blaháig. Karácsony szerint a dugót az autósok maguk okozzák, mert autóval közlekednek ott, ahol egyébként autósok szoktak autóval közlekedni.

olvasható Fürjes Balázs Facebook-oldalán. A Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkár azt írta, sok budapesti keresi meg azzal, hogy a helyzet tarthatatlan, a dugók megbénítják a várost.

PestiSracok facebook image

– írta Fürjes. Az államtitkár szerint azonnali cselekvésre van szükség, ezért – a szakértőket és a budapestieket meghallgatva – néhány javaslattal állt elő, és kéri a főpolgármestert, fontolja meg ezek azonnali bevezetését. Először is az államtitkár arra kéri Karácsony Gergelyt, hogy kössön kompromisszumot a budapestiekkel: legalább a túl sok egy időben bevezetett útlezárás, korlátozás idejére, a gigadugók eltűntéig vonja vissza a sáv- és járdalezárásokat.

– kérte a főpolgármestert. Az államtitkár kéri és javasolja: azonnal állítsák vissza a Nagykörúton a villamosbarát jelzőlámpaprogramot, amely háromszázötvenezer, villamossal utazó budapesti életét könnyítené meg. Fürjes Balázs harmadik kérése, hogy mivel a Népszínház utcából a körútra, jobbra a lámpánál kihajtókat gyakran blokkolja a körúti kocsisor, javítsák ki a jelzőlámpák programját, ahogy azt már Vitézy Dávid is kérte, hogy a Népszínház utcából legalább az első néhány autó egy zöldre ki tudjon kanyarodni és csökkenjen a torlódás.

– kérte Karácsony Gergelyt az államtitkár.

Forrás: Facebook/Origo; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.