Pesti Srácok

Járókelőre támadtak Jakab Péter „szimpatizánsai” – „Az egész nép a testőröm” (Videó)

Hajdúhadházon, egy kampányrendezvényen a Jobbik elnökének testőre és sofőrje rátámadt egy kutyát sétáltató jarókelőre – írja a Ripost. A férfit agresszívan földre vitték, profi módon fojtófogást alkalmazva. A botrányos esetről mobiltelefonnal felvételt készítettek az arra járók, ami a Ripost birtokába jutott. A Ripostnak később letagadta, hogy a testőrei lennének.

Az ügyből rendőrségi feljelentés is lett, illetve rendőrségi eljárás folyik Jakab Péter „testőre” és „sofőrje” ellen. A Ripost megkereste a testőrt és megkérdezte Jakab Pétert is. A verekedő biztonsági emberek rendszeresen követik Jakab Pétert, közös autóval járnak. Jakabot másnap elérte a Ripost, azonban ő letagadta hogy testőrök lennének, inkánn szimpatizánsoknak nevezte őket. Elmondta, neki a nép a testőrei. A rendezvényeken azonban próbálnak észrevétlenek maradni, távolról figyelik a Jobbik elnökét.

Emlékezhetünk Jakab Péter júliusi alakítására is, amikor a Jobbik elnöke alpári módon beszél egy munkagéppel dolgozó munkással. Az esetet lencsevégre kapták, és a vágatlan videón látszik, ahogy a munkáját végezni kívánó sofőr leteremtését Jakab egy laza Mészáros Lőrincezéssel kezdi, és hogy őt mennyire „provokálja” az a helyzet, hogy a nevezett építkezés gyümölcseit állítólag csak a gazdagok élvezhetik. A munkagép vezetője csak néz, hogy mi ez itt, amikor a Jobbik elnöke, az előválasztás miniszterelnök-jelöltje megkérdezi tőle:

PestiSracok facebook image

– majd folytatja a munkás sértegetését. Akkor még nem bukkantak fel, vagy lemaradtak a felvételről ezek a szimpatikus, kigyúrt úriemberek a pártelnök környezetéből, akik Jakab Péter elmondása szerint „önkéntesek” a népből és nem a testőrei. Mindenesetre megállapítható: nem tanácsos Jakab Péterrel összetűzésbe keveredni.

Forrás: Ripost; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!