Pesti Srácok

Novák Katalin: Akik toleranciát követelnek, lépten-nyomon gyűlöletet is keltenek

Novák Katalin: Akik toleranciát követelnek, lépten-nyomon gyűlöletet is keltenek

Portálunk a napokban adott hírt arról, hogy Gyurcsányék mocskos szájú aktivistája ismét megengedhetetlen hangnemben támadta Novák Katalint. Nem ez az első eset. A miniszter tavaly már becsületsértés miatt pert indított Homonnay Gergely ellen, amiért „aljas náci féregnek” nevezte, a Pesti Központi Kerületi Bíróság pedig ma egy év próbaidőre ítélte és a perköltségek megtérítésére kötelezte a DK-s aktivistát. A miniszter a Mandiner kérdéseire reagálva kommentálta a fejleményeket.

– mondta az ügy kapcsán a Mandinernek a családügyekért felelős tárca nélküli miniszter. Novák Katalin hangsúlyozta, fontos visszaigazolás számára a mai ítélet, amely tükrözi, hogy a magyar jogszabályok és a bírói gyakorlat szerint sem lehet idáig elmenni.

PestiSracok facebook image

– sorolta a lap kérdéseire reagálva Novák Katalin.

– tette hozzá.

– hangsúlyozta a miniszter, aki arra is rámutatott, hogy a gyűlöletkeltésnek semmilyen kontextusban nincs helye.

– magyarázta a miniszter. A portál rámutatott, hogy bár a tárgyaláson nem volt szó a Facebookról, érdekes, hogy ez a komment fent maradhatott a világon egész addig, amíg a szerző el nem távolította azt.

– mutatott rá a kettős mércére Novák Katalin.

– érvelt a miniszter, amikor arról kérdezték, megítélése szerint őszinte volt-e Homonnay Gergely bocsánatkérése.

Forrás: Mandiner; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.