Pesti Srácok

Újra Magyarország és Lengyelország megbüntetését szorgalmazza az Európai Parlament

Újra Magyarország és Lengyelország megbüntetését szorgalmazza az Európai Parlament

Az LMBTQ-családok védelmére szólított, és Lengyelország, illetve Magyarország elleni szankciókat sürget az Európai Parlament. A képviselők szerint a szivárványcsaládoknak az unió minden tagállamában gyakorolni kell tudniuk családi jogaik teljes körét.

Kedden megszavazta az Európai Parlament azt a nem kötelező érvényű állásfoglalást, mely az LMBTQ+ személyek diszkriminációval, illetve erőszakkal szembeni védelmére szólítja a tagállamokat, és egyben felszólították az Európai Bizottságot, hogy indítson eljárást a magyar és a lengyel kormány ellen az LMBTQ+-jogokat érintő európai értékek megsértése miatt – írja a Mandiner a Politicora hivatkozva. A képviselők rámutattak azokra a jogi kockázatokra, melyekkel az úgynevezett szivárványcsaládok tagjainak, illetve a transznemű szülőknek kell szembenézniük, amikor az EU-n belül mozognak, és leszögezték, hogy a szivárványcsaládoknak az unió minden tagállamában gyakorolni kell tudniuk családi jogaik teljes körét, különös tekintettel a szabad mozgás jogára. Az állásfoglaláshoz vezető kifogásokat ismertetve a portál hozzátette: Magyarországon júliusban az azonos nemű vagy transznemű párok kiskorúaknak való bemutatását tiltó törvényt fogadtak el, míg a lengyel kormány továbbra sem lépett fel az „LMBTQ-mentes övezetek” kijelölésével szemben.

Forrás: Mandiner; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!