Pesti Srácok

A térséget leginkább feszítő kérdésekben egyetértés van Magyarország és Ausztria között (Videó!)

Ausztria és Magyarország továbbra is barátként számít egymásra, szoros együttműködés lesz köztük az elkövetkezendő időszakban is – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden, Bécsben, miután találkozott osztrák kollégájával, Michael Linharttal. Szijjártó Péter kijelentette azt is, hogy a térséget leginkább feszítő kérdésekben, például a migráció ügyében szigorú álláspontot képviselnek mind a ketten.

– hangoztatta Szijjártó Péter. Szavai szerint a megbeszélésen világossá tették, hogy továbbra is barátként számít egymásra a két ország, és marad köztük a szoros együttműködés. Emlékeztetett arra, hogy Ausztria a harmadik legjelentősebb beruházó és a második legjelentősebb kereskedelmi partner Magyarország szempontjából. Hozzátette: Magyarországhoz hasonlóan az osztrák gazdaság is újra elérte a válság előtti teljesítményét, ami jó hír, így a két ország gazdasága segíteni tud egymásnak, hogy minél eredményesebb legyen a következő hónapokban és években. Szijjártó Péter kijelentette azt is, hogy

PestiSracok facebook image

Egyetértenek abban is, hogy a nyugat-balkáni térséget minél előbb fel kell venni az Európai Unióba – hangoztatta a magyar miniszter.

– fogalmazott.

Forrás: MTI; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.