Pesti Srácok

Andorra a legújabb barátunk

Az utóbbi években lendületet kapott az együttműködés Magyarország és Andorra között, így a két ország támogatja egymást a nemzetközi szervezetekben, többek között a nemzeti kisebbségek védelme és az adómegállapítás szuverenitása terén - mondta Szijjártó Péter pénteken Andorrában.

A külgazdasági és külügyminiszter andorrai kollégájával, Maria Ubach Fonttal tartott közös sajtótájékoztatóján kiemelte, hogy magyar külügyminiszterként ő járt először a pireneusi miniállamban 2017-ben. Mint mondta, a magyar külpolitika célja, hogy az ország világszerte barátokat gyűjtsön, és ez Andorrával sikerült.

Példaként hozta fel, hogy Andorra mindig támogatta Magyarországot a nemzeti kisebbségek védelme tekintetében, ami rendkívül érzékeny kérdés a kormány számára a külhoni magyarok százezrei, milliói miatt.

PestiSracok facebook image

Rámutatott, hogy mindkét ország érdekelt a vállalatokat terhelő adók alacsonyan tartásában a munkahelyek létrehozása és megőrzése, a beruházások ösztönzése érdekében. Ezért alapvetően elutasítják az adóharmonizációs törekvéseket. Hangsúlyozta: a globális társaságiadó-minimum ügye is bizonyítja, hogy megéri küzdeni a nemzeti érdekért, megéri vállalni a vitákat, ugyanis ennek nyomán most olyan kompromisszum körvonalazódik, amely kezelhető lenne a magyar gazdaság szempontjából.

A miniszter beszámolt arról is, hogy andorrai hivatali partnerével megállapodást írtak alá a kettős adóztatás elkerüléséről és az adókijátszás megakadályozásáról. Szerinte ez nagyban hozzájárul majd a pénzügyi biztonsághoz, a kiszámíthatósághoz és a kölcsönös beruházások erősítéséhez. Végezetül pedig az Európai Unió és Andorra közötti társulási megállapodás mielőbbi aláírását sürgette, mondván, "az EU akkor tud erős lenni, ha szövetségeseket tud maga köré gyűjteni".

Szijjártó Péter péntek reggel Xavier Espot kormányfővel is tárgyalt Andorra la Vellában.

Vezető kép: Szijjártó Péter facebook

Ajánljuk még

Egy politikus fiaként nekem kétszer annyit kell teljesítenem, mint az átlagnak – Portrébeszélgetés Hoppál Hunorral (VIDEÓ!)

‎PS Riport 2023 február 25.
Beleszületett a politikába, hiszen édesapja a Fidesz országgyűlési képviselője, kultúráért felelős kormánybiztos, ennek ellenére őt a média most sokkal jobban izgatja, mint egy esetleges politikai karrier. Bár sokan azt gondolhatják, hogy éppen a családi háttér miatt számára az akadályok könnyebben átugorhatóak, éppen ellenkezőleg: mindig többet kellett teljesítenie másoknál. Ahogyan a politika iránti érdeklődését, úgy a zene iránti szeretetét is a családból hozza, ha teheti, zongora mellett kapcsol ki. Pécsett született, de tanulmányait már Budapesten végzi, és most úgy látja, hogy a jövőre vonatkozó elképzeléseit itt tudja majd megvalósítani a későbbiekben. A PS Portrék e heti műsorában Hoppál Hunorral, a Grund című műsorunk műsorvezetőjével beszélgettünk.

Kész Chicago! - Egymást dobták fel Az Akta kamerája előtt a háborúzó ercsi romák

‎PS Riport 2024 szeptember 12.
Ercsibe látogatott az Akta stábja - arra a Budapesttől fél óra távolságra fekvő településre, amit a helyi cigány családok háborúi és viselt dolgai miatt a magyar Chicagónak is tartanak. Néhány hete éppen azzal kerültek a hírekbe, hogy több tucatnyian estek egymásnak fényes nappal, puskákkal, pisztolyokkal, vascsövekkel. A történtek után a rendőrök 15 főt őrizetbe is vettek. Hogy mi történt arról merőben mást állít a két érintett népes család - mindegyik a másikat állítja be a támadónak, a felelősnek és nem csak annak. Az Akta stábját mind a két család, Baloghék és Gomanék is fogadták és beszéltek. Felvételeket, videókat adtak.

Egy szuverén ország azt tilt ki, akit akar – Legalábbis, ha Ukrajnáról van szó (Videó)

‎PS Riport 2024 március 8.
Míg hazánkat folyamatosan támadják "a sajtószabadság eltiprásáért", és Magyarországot előszeretettel nevezik diktatúrának, addig a fősodratú média szemében Ukrajna továbbra is a demokrácia mintabástyája. Szép is ez, különös tekintettel arra, hogy ennek a mintaállamnak a vezetése nem szívesen tűri meg, ha valaki igazat mond róla, legyen az a saját ellenzéki médiája, amelyet be-, vagy a külföldi sajtó munkatársai, akiket kitiltanak. Az ilyen "persona non graták" egyike Molnár H. Boglárka, aki azonban nem hagyta annyiban az ügyet.