Pesti Srácok

Bezzegrománia ügyészsége továbbra sem lát bűncselekményt az úzvölgyi temetőgyalázásban

Bezzegrománia ügyészsége továbbra sem lát bűncselekményt az úzvölgyi temetőgyalázásban

A hazai baloldal egyik kedvenc mintaállama Bezzegrománia, ahol kolbászból van a kerítés, az emberek sokkal magasabb színvonalon élnek, demokratikus a jogállam, és olyan fokú a jólét, hogy a "magyarul is beszélő románoknak" az a legjobb, ha szépen elfelejtik a magyar nyelvet. Bezzegromániában annyira értik, mit jelentenek a fékek és az egyensúlyok, meg az európai értékrend, hogy Laura Codruţa Kövesi személyében ők adhatták az Európai Ügyészség vezetőjét. Nos, Laura Codruţa Kövesi egy olyan jogállamból érkezik, ahol nem tartják bűncselekménynek, hogy román nácik szétverjenek és meggyalázzanak egy magyar temetőt.

A Moinesti városi ügyészség továbbra sem látja, hogy bűncselekmény történt volna 2019. június 6-án, amikor nacionalista románok több ezres csoportja erőszakkal behatolt az úzvölgyi katonatemetőbe, hogy ott felszentelje és megkoszorúzza a román hősöknek létrehozott parcellát. Az ügyészséget a Moinesti városi bíróság kötelezte tavaly decemberben arra, hogy folytassa a temetőfoglalás kivizsgálását, miután megsemmisítette az ügyet lezáró ügyészségi rendeletet. Akkor élénk sajtóvisszhangot, és emberi jogi szervezetek tiltakozását váltotta ki, hogy a történteket kivizsgáló ügyész kizárólag román tanúkat hallgatott meg, és nem vélte például gyűlöletre vagy diszkriminációra való uszításnak a temetőnél skandált "kifele a magyarokkal az országból!" jelszót.

A megismételt vizsgálatot lezáró, hasonló tartalmú ügyészségi rendeletet az egyik feljelentő fél, az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) sajtóirodája ismertette szombati közleményében.

Forrás/fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!