Pesti Srácok

Fidesz: el a kezekkel Lengyelországtól!

Fidesz: el a kezekkel Lengyelországtól!

Az Európai Bizottság beadványára az Európai Unió Bírósága úgy döntött, hogy Lengyelországnak rekordmértékű, napi egymillió eurós büntetést kell fizetnie az EU-nak, amiért nem függesztették fel a legfelsőbb bíróság fegyelmi kamarájának működését. A Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportja felháborítónak tartja az EUB döntését, ami újabb durva támadás Lengyelország szuverenitása, a lengyel emberek ellen – derül ki a Fidesz lapunkhoz eljuttatott csütörtöki közleményéből.

– emeli ki a Fidesz EP-képviselőcsoportjának közleménye, amely hangsúlyozza: az EU történetében példátlan, rekordméretű büntetés újabb durva támadás az uniós intézmények részéről Lengyelország szuverenitása ellen. A közleményben felidézték, hogy a múlt héten az Európai Parlament baloldali többsége a néppárttal közösen olyan abszurd határozatot fogadott el, amely szerint a lengyel alkotmánybíróságnak nincs jogi legitimitása és nem jogosult a lengyel alkotmány értelmezésére. A Fidesz EP-képviselői felháborítónak tartják a Lengyelországot érő folyamatos támadásokat és a durva politikai nyomásgyakorlást.

PestiSracok facebook image

– hangsúlyozták.

Fotó: Index

Ajánljuk még

Bűnismétlésbe bukhat bele a Fortress-es álbróker – Ezúttal saját ügyvédjét és a Duna Plaza eladóit húzta le

Exkluzív 2023 október 19.
Újabb károsultak tettek feljelentést a hírhedt Fortress-es Sz. Zsolt ellen (korábbi nevén F.-Sz. Zsolt), aki 2012 és 2014 között a vád szerint tízmilliárd forinttal károsított meg több mint kétezer embert. Bár jogi játszmák által akár még 20 évig elhúzódhat évek óta tartó büntetőpere, most mégis visszakerülhet a rácsok mögé, annak ellenére, hogy már leülte előzetesben a törvény által meghatározott felső határt, a három évet. Azok a károsultak, akik a PestiSrácok.hu-nál jelentkeztek és büntetőfeljelentést is tettek a rendőrségen, egytől egyig új átvertek: mindegyiküket az idei évben rövidítette meg a férfi több millióval. Ezt pedig úgy hívják: bűnismétlés, ami a kényszerintézkedések elrendelésének egyik különös feltétele.

A Mezey-válogatott egyik legnagyobb rejtélye a Nyilasi-ügy lett – Ma sem egyértelmű, hogy miért maradt itthon a csapatkapitány

Exkluzív 2021 június 2.
A Mezey-válogatott történetében három különlegesség, ha úgy tetszik, nagy rejtély, „titok” van. Az egyik az, hogy miként tudott szinte a semmiből kinőni egy világverő gárda? A másik, hogy miért ért véget ez a csodálatos menetelés úgy, ahogyan véget ért? A harmadik pedig az, hogy a csapat szellemi vezére és csapatkapitánya, Nyilasi Tibor vajon miért nem utazott ki a mexikói világbajnokságra? Visszaemlékező sorozatunk mai részében a Nyilasi-ügy hátterét igyekszünk feltárni.