Pesti Srácok

Karácsony próbál pánikot kelteni, járványügyi korlátozásokat követel és kötelező maszkviselést

Karácsony próbál pánikot kelteni, járványügyi korlátozásokat követel és kötelező maszkviselést

Ismét semmitmondó bejelentést tett Budapest hiperpasszív főpolgármestere, aki most pánikkeltő járványügyi szakembert alakítva előadta, hogy a baloldal legszívesebben számos szigorítást vezetne be, például azonnal kötelezővé tennék a maszkviselést. Gy. Németh Erzsébet pedig arról számolt be, hogy a fővárosi fenntartású idősotthonokban kijárási tilalmat vezetnek be – derül ki az Index cikkéből.

A főpolgármester elmondta: Budapesten a helyzet nem rosszabb az országos átlagnál, de úgy érzik, itt az ideje, hogy kivegyék a részüket a járványvédelemből, és a kormányt is cselekvésre ösztökéljék. A főpolgármester emlékeztetett arra, hogy tavaly ilyenkor hasonló számok mellett már komoly intézkedéseket vezettek be.

– mondta csalódottan, érzékeltetve: ha rajtuk múlna, már számos intézkedéssel korlátoznák az állampolgárokat. Kiemelte, hogy cselekedni csak a saját hatáskörükbe tartozó intézményekben tudnak.

PestiSracok facebook image

– okoskodott, hozzátéve: a BKK a következő időben minden felületen nagyon hangsúlyosan fogja kérni a budapesti utazókat, hogy viseljék a maszkot.

– mondta Karácsony Gergely.

A fővárosi fenntartású intézményekben bevezetett intézkedéseket Gy. Németh Erzsébet alpolgármester ismertette. Elmondta, hogy a fővárosi fenntartású idősotthonokban kijárási tilalmat vezetnek be.

Forrás: Index; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!