Pesti Srácok

Lemondott Karácsony kampányfőnöke

Lemondott Karácsony kampányfőnöke

A Telex több különböző forrásból úgy értesült, hogy lemondott Gál J. Zoltán, Karácsony Gergely kampányfőnöke. A főpolgármester stratégiai főtanácsadóját fel is hívták, hogy kommentálja a pletykákat. Gál J. azt mondta, annál többet, hogy nem kommentálja, nem tud mondani.

Az előválasztási csimbumcirkusz újabb fejezetéhez érkezett. Karácsony Gergely, aki eleinte még arról beszélt, hogy csak előre tekint és nem adja fel a harcot, végül mégis csak beadta a derekát és visszalépett Márki-Zay Péter javára a miniszterelnök-jelöltségtől.

Ezt egy kiszivárgott belső levélben párttársainak azzal magyarázta, hogy nem tudná megnyerni a második fordulót, ha viszont Dobrev Klára nyer, ő Orbánt nem tudja megverni. Ezért a legjobb megoldás, még ha ezzel csalódást is okoz, ha visszalép és ezzel próbálja Márki-Zayt az összeellenzéki miniszterelnök-jelöltséghez segíteni.

Miközben Márki-Zay már dörzsöli a tenyerét és a civil összefogás győzelméről áhítozik, Dobrev Klára nyíltan kormányzásra készül, és ezt országjárása minden állomásán el is mondja.

PestiSracok facebook image

Ezt az ellenzéki adok-kapokot, kiszorítósdit, valljuk be, már nehéz követni. Lehet így volt ezzel Gál J. Zoltán is, aki a Telex szerint már be is nyújtotta lemondását.

Gák J. egyébként régi Gyurcsány ember. Korábban MSZP-s országgyűlési képviselő, illetve államtitkár volt a Gyurcsány-kormányban. A 2019-es önkormányzati választások kampánya óta Karácsony mellett dolgozik.

Telex, Vezető kép:

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!