Pesti Srácok

gál j. zoltán

Hiába mosdatja magát Karácsony, a kormányhivatal szerint felelőssége lehet a Pesti úti idősotthonban történtekért

Szarvas Szilveszter Magyar ugar 2020 május 6.
Miközben a fővárosi kormányhivatal a Pesti Úti Idősek Otthonával kapcsolatos hatósági vizsgálati anyaga egyértelműen cáfolja Karácsony Gergely főpolgármester önmagát és a főváros felelősségét mentegető korábbi magyarázkodó állításait, Karácsony újfent szükségét érezte, hogy tüzet oltva tovább tereljen és megpróbálja negligálni a hatóság hivatalos vizsgálati megállapításait, egyúttal pedig kezdeményezze Budapest Főváros Kormányhivatalának kizárását a hatósági ügyben. Annak ellenére, hogy a Karácsonyék által fenntartott Pesti úti idősotthon ellátottjainak több, mint fele koronavírussal fertőződött, 296 lakónál és 26 dolgozónál igazolták a járványt, negyvenen pedig elhunytak, a főpolgármester továbbra is azt állítja, nincs itt semmi látnivaló, a felelősség nem őket terheli, aki ennek az ellenkezőjét állítja, azt bírósággal fenyegeti, a vizsgálódó hatóságot pedig megpróbálja lezavarni a pályáról. Karácsony mellé a független-objektív ellenzéki propagandasajtó is felsorakozott, amely kedvenc főpolgármesterük állításainak ellenőrzése helyett egyetlen és örök igazságként alázatosan teríti Karácsony sokadik magyarázkodását, mentegetőzését, teljesen figyelmen kívül hagyva és elhallgatva a Pesti Úti Idősek Otthonában történt tragédiát.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!