Pesti Srácok

Részeg volt, nem náci – A balliberális médiában mentegeti magát a karlendítő jobbikos

Részeg volt, nem náci – A balliberális médiában mentegeti magát a karlendítő jobbikos

Interjút adott a 24.hu-nak Farkas Péter Barnabás, aki náci karlendítése miatt került be az előválasztás során a hírekbe. Az akkor még Ózd alpolgármestereként tevékenykedő jobbikos politikusról szeptember közepén került elő egy fotó, amelyen náci karlendítésre hasonlító mozdulatot végez. A politikust a Chorzówtól nem messze fekvő Katowicében, a Szilézia történetét bemutató múzeumban fotózták le, ahol épp egy, a kiállítás részeként zsidóellenes feliratokkal ellátott épület előtt áll.

Farkas Péter Barnabás a katowicei holokausztinstalláció előtt készített karlendítős fotóival került be a hírekbe. A botrány hatására elbukta az ellenzéki előválasztást, a minap pedig alpolgármesteri posztjáról is lemondani kényszerült – erről beszélgetett a 24.hu újságírójával. Az interjúban Farkas Péter Barnabás elismételte:

Farkas Péter Barnabás először még csak azt mondta, rágalmazás azt állítani, hogy náci karlendítést végez a fotón, és csak integetett ismerőseinek. Előkerült róla azonban egy második fotó, amelyen már félreérthetetlennek tűnik a mozdulat, Farkas Péter Barnabás ezek után már arról kezdett beszélni, hogy részeg volt a karlendítéses kép készültekor. Arra a kérdésre, hogy „Be lehet rúgni annyira, hogy egy negyvenközeli diplomás benáculjon egy letömeggyilkolt emberek emlékére állított installáció előtt?”, a jobbikos politikus annyit válaszolt:

PestiSracok facebook image

Farkas Péter Barnabás az interjúban aztán arról beszél: az első fotóján lévő mozdulat nem biztos, hogy karlendítés, a második viszont karlendítésnek látszik. Azt ugyanakkor nem ismerte el, hogy az tényleg karlendítés.

– mondta Farkas, aki azóta lemondott alpolgármesteri pozíciójáról.

Forrás: 24.hu; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!