Pesti Srácok

A pedofília elleni hatékonyabb fellépésre szólítottak a nemzetközi belügyminiszteri konferencia résztvevői

A pedofília elleni hatékonyabb fellépésre szólítottak a nemzetközi belügyminiszteri konferencia résztvevői

Közös nyilatkozatban tettek hitet a gyermekek szexuális bántalmazása elleni hatékonyabb fellépés mellett az Európai Unió, az Egyesült Államok és a nyugat-balkáni országok belügyminiszterei pénteken.

Az EU Tanácsának soros elnökségét betöltő Szlovénia eredetileg Brdo pri Kranjuban tervezte megtartani a konferenciát, de a koronavírus-járványra való tekintettel később úgy döntött, a tanácskozást virtuális formában rendezi meg. Aleš Hojs szlovén belügyminiszter a sajtónak nyilatkozva elmondta: a közös közleményben a megelőző intézkedések és a figyelemfelhívás fontosságát hangsúlyozták, de kifejezték politikai támogatásukat is annak érdekében, hogy megfelelő eszközöket találjanak a gyermekek szexuális bántalmazása eseteinek felderítésére és kivizsgálására.

– mondta. Ylva Johansson, az Európai Bizottság belügyi biztosa a célratörő és gyors fellépés fontosságát hangsúlyozta, mivel a szexuális visszaélések száma exponenciálisan növekszik. Nem megfelelőnek minősítette a jelenlegi rendszert – amely szerint a techcégek önkéntes alapon jelentik be a gyermekek online szexuális zaklatását –, és kötelező adatszolgáltatást sürgetett helyette. Elmondta: azt tervezi, hogy javaslatot tesz egy új európai gyermekbántalmazás-megelőzési központ felállítására, amely segítené a bűnüldözést. A konferencia résztvevői egyetértettek abban, hogy a fejlett informatikai eszközök, köztük a mesterséges intelligencia alkalmazása kulcsfontosságú a visszaélések elleni küzdelemben. A szlovén belügyminiszter a konferencia előtt azt hangsúlyozta, hogy a gyermekek védelme és a szexuális zaklatás minden formája elleni küzdelem abszolút prioritás a soros szlovén EU-elnökség számára.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: ANP/Roos Koole

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!