Pesti Srácok

Babiš: Nem szabad elnyomni a nemzeti identitást az EU-ban

null

Andrej Babiš pénteken Prágában, a nemzeti szuverenitással és az európai identitással foglalkozó nemzetközi konferencián beszélt a tagországokra nehezedő brüsszeli nyomásról. Az ügyvezető cseh kormányfő szerint nem szabad elnyomni a nemzeti identitást az Európai Unióban, a nemzeti identitásnak az európai identitás alapját és koncepciójának részét kellene alkotnia.

– szögezte le Andrej Babiš. Megjegyezte: szerinte jelenleg azonban nem ez a helyzet.

PestiSracok facebook image

– vélekedett Babiš. Rámutatott: az Európai Bizottságban megfigyelhetők az egyes tagállamok belügyeibe való beavatkozás tendenciái. Példaként Lengyelországot és Magyarországot említette. Kijelentette: Közép- és Kelet-Európa országai nem értenek egyet a "szupernemzeti föderáció" gondolatával. Ezek az országok, miután fél évszázadig a szovjet blokk részét képezték, nagyon érzékenyek a nemzeti szuverenitás kérdésére. Az ügyvezető kormányfő úgy látja, hogy az Európai Unió az elmúlt húsz év alatt, amióta Csehország is tagja a szervezetnek, megváltozott, és nem elégíti ki az emberek elvárásait. Szerintük az Európai Unió nem eléggé szorgalmazza az emberek, az áruk és az eszmék szabad áramlását, de bürokratikus döntésekkel beavatkozik a mindennapi életbe. Az Európai Uniónak néhány területen jó eredményei vannak, de nagyobb szerepet kell vállalnia a nemzetközi válságok megoldásában, például Ukrajnában, Szíriában, Libanonban vagy Irakban.

– mondta Babiš, aki hibának minősítette, hogy Bulgária és Románia továbbra sem tagjai a schengeni övezetnek.

Andrej Babiš koalíciós kormánya csütörtökön nyújtotta be lemondását, amit Miloš Zeman államfő elfogadott, és az új kormány felállásáig megbízta azt a folyó ügyek vezetésével.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/AP/Petr David Jošek

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.