Pesti Srácok

Barna medvével vívott élet-halál harcot a hetven éves francia vadász

Barna medvével vívott élet-halál harcot a hetven éves francia vadász

Egy hetven éves férfi agyonlőtt egy barna medvét, amely rátámadt és megsebesítette, amikor Franciaország délnyugati részén vaddisznóra vadászott. A férfi két lövést adott le a nőstény vadállatra, amely két bocsával kóborolt a vidéken. A lövések a jelentés szerint azonnal elpusztították a vadat. A helyi lapok szerint a vadász súlyosan megsérült a lábán, egy toulouse-i kórházba vitték. A rendőrség vizsgálja a szombat délutáni baleset körülményeit – számolt be róla a BBC hírportálja.

A férfit, aki az Ariège megyei Seix település vadásztársaságának tagja, többször is megharapta a medve, a lábak ütőerei is megsérültek. Egy közeli ismerős szerint a vadász állapota súlyos. A helyszínen csak méterekre volt a medve teteme attól a helytől, ahol a sebesült vadász feküdt – írta a rendőrség. Franciaország elkezdte visszatelepíteni a barna medvéket a Pireneusokba, miután a populáció létszáma a '90-es években vészesen lecsökkent, a gazdák azonban tiltakoztak, mivel a vadak a haszonállataikat fenyegetik. Az ariège-i önkormányzat egyik tisztviselője, Christine Tequi azt mondta, éppen az ilyen támadásoktól tartottak.

– mondta el az AFP-nek.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: hirmondo.ro

Ajánljuk még

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."