Pesti Srácok

Újabb hangfelvétel: "Ezen a sarkon meg lehet építeni az új Városházát, persze a parkot szétcseszed, az egy másik kérdés"

Újabb hangfelvétel: "Ezen a sarkon meg lehet építeni az új Városházát, persze a parkot szétcseszed, az egy másik kérdés"

Új hangfelvétellel jelentkezett Anonymus, amely tökéletesen bemutatja, hogyan gondolkodnak a városról Budapest baloldali vezetői. A legújabb hanganyagon a Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ Zrt. vezérigazgatójaként, Barts J. Balázsként bemutatkozó férfi hallható, aki a Városháza eladásáról és ezzel kapcsolatban a Városháza park látszatfelújításáról beszél.

A felvételen hallható, amint a Barts J. Balázsként bemutatkozó férfi részletesen beszámol a Városháza eladásáról és a Városháza park látszatfelújításáról. Erről forgatott hétfőn a Pesti Riporter, az erről készült anyagot fent lehet visszanézni.

– ismerteti a hanganyagon szereplő férfi, aki beszélgetőtársával rátér a Városháza park látszatfelújítására. Egyikük azt kérdezi, most azért kell-e közpark, hogy majd egy év múlva szét legyen rombolva, mert annak nincs sok értelme.

PestiSracok facebook image

– mondta Barts, mire egy harmadik beszélgetőtárs hozzáteszi, hogy úgysem a saját pénzükből megy.

– válaszolja a férfi, akinek nem tetszik a terv. A Demokrata megjegyzi: az illetékes fővárosi vezetőnek azonban mindenre megvan a megoldási javaslata, a közbeszerzés megkerülésére is. Úgy fogalmazott az egyik férfi, hogy az egyik sarkon meg lehet építeni az új Városházát.

– mondta Barts.

A hétfői sajtótájékoztatón Karácsony és Kerpel-Fronius Gábor főpolgármester-helyettes arról beszélt: tervpályázatot ír ki a Fővárosi Önkormányzat az V. kerületi Városháza park megújítására, a beérkező pályaműveket jövő tavasszal bírálják el. Karácsony Gergely közölte: Budapest egyik szégyenfoltja a Fővárosi Önkormányzat épületének parkolásra használt udvara, és egyik nagyon fontos választási ígérete volt, hogy ezt a területet visszaadják a budapestieknek; a munka 2023-ban kezdődhet.

Forrás: Demokrata

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!