Pesti Srácok

Genderlobbi fészkelheti be magát Zuglóban?

null

Zöld utat kaphat a Horn Gábor és tanártársai által megálmodott mozgókép művészeti gimnázium, amelyet az egykori SZDSZ-es politikus felesége, Niedermüller Anna által vezetett Ezer Gyerek Egyesület hozna létre a XIV. kerületben. Az alapítványt ötvennégyezer euróval támogatta az Európai Oktatási és Kulturális Végrehajtó Ügynökség, amely fontos szerepet játszik a genderideológia kontinentális terjesztése terén – írta a Mandiner.

Idén tavasszal oktatási tevékenység céljából pályázatot írt ki az Egressy út 178/G. szám alatt található ingatlanra a szocialista Horváth Csaba által vezetett zuglói önkormányzat – írja a Mandiner. Az épületet sokáig a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola jogutódja, a Budapesti Metropolitan Egyetem használta, ám bérleti viszonya 2020. augusztus 31-ével megszűnt. A pályázatra hárman jelentkeztek: az egyetem maga, a Zeg-Zug Waldorf Egyesület, valamint a Niedermüller Anna által vezetett Ezer Gyerek Egyesület. Bár mind a három szereplő megadta volna az ingatlanért havonta fizetendő 5,3 millió forint + áfát, az egyetem időközben visszalépett, a Zeg-Zug Waldorf Egyesület az önkormányzattal történő együttműködési megállapodás alapján díjkedvezményre tartott igényt, így a befutó határozatlan időre a Niedermüller-féle alapítvány lett. A kiírás lezárult, a végső előterjesztésről a XIV. kerületi képviselő-testület a novemberi rendes ülésén fog majd dönteni. Ha a testület zöld utat ad az Egyesületnek, Zuglóban kaphat otthont a Jancsó Miklós Mozgóképművészeti Gimnázium.

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/Kovács Attila

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.