Pesti Srácok

LMBTQ Mikulással jelentkezik a norvég posta karácsonyra

LMBTQ Mikulással jelentkezik a norvég posta karácsonyra

A norvég posta „When Harry Met Santa” című reklámfilmjében szenteste meleg szerelemre lel a Mikulás – írja a mandiner.hu.

Két évvel ezelőtt a Posten – a norvég posta – elkezdett minden évben ünnepi hirdetést készíteni karácsony alkalmából, azóta a kampány az ország ünnepi szezonjának várva várt részévé lett. Az idei új reklám hatalmas visszhangot váltott ki, mivel a szervezet úgy döntött, hogy megemlékezik arról, hogy az ország 50 éve dekriminalizálta a homoszexualitást. A film a „When Harry Met Santa” címet viseli mely szójáték a magyarul Harry és Sally címen ismert romantikus vígjáték címével - írja a portál. A filmben egy férfi felfedezi, hogy a Mikulás minden évben meglátogatja a házát, és a két férfi tekintete találkozik. A következő években a férfi továbbra is szemmel tartja a Mikulást, de a Mikulás látogatásai túlságosan rövidek. Az egyik látogatás során a Mikulás azt mondja neki: A következő évben a Mikulás így szól: A fülledt szerelmi dráma azzal tetőzik, hogy a Mikulás egyik este kicsit tovább marad, mondván, kapott egy kis segítséget a norvégiai Postentől, így több időt tölthetnek együtt. A film végén a két férfi szerelmes csókot vált. A kisfilm végén található felirat így szól: Oda Rygh, a norvég LMBTQ-szervezet, a FRI munkatársa a Kampanje marketing magazinnak elmondta:

Forrás: mandiner.hu; Fotó: MTI/EPA/Sara Gangstead

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!