Pesti Srácok

Társadalomkutató: a családosok nagyrésze kormánypárti

Társadalomkutató: a családosok nagyrésze kormánypárti

Október végén a Fidesz-KDNP pártszövetség a teljes népességen belül 47 százalékos táborral, míg a baloldali közös lista ugyanezen a bázison csupán negyven százalékos támogatottsággal bírt. A kormány családpolitikai intézkedései célba érnek, ugyanis a családok körében ennél is magasabb, 51 százalék a kormánypártokat támogatók köre – derül ki a Társadalomkutató legfrissebb felméréséből.

A Társadalomkutató legfrissebb felmérése szerint a teljes népességen belül a Fidesz–KDNP pártszövetséggel rokonszenvezők aránya 47 százalékos, míg a Márki-Zay Péter-féle baloldali közös lista csupán negyven százalékos népszerűségnek örvend. A Magyar Kétfarkú Kutya Párt és a Mi Hazánk a teljes népesség 1–1 százalékának támogatására számíthat. Az említett pártokon kívül egyéb pártokra a magyar népesség kevesebb mint egy százaléka voksolna, valamint mindössze a magyarok tíz százaléka bizonytalan a pártpreferenciáját illetően.

Az eredmények alapján kijelenthető, hogy Magyarországon továbbra sincs kormányváltó hangulat, az előválasztásnak hívott baloldali mozgósítási verseny pedig nem hozta el a várt sikert a kormányellenes erők számára. A feltételezéseket tovább erősíti, hogy míg október 23-án a jobboldali erők rendezvényén százezren, addig a baloldal demonstrációján mindössze párezren voltak jelen. Tehát az országgyűlési választás előtt fél évvel a kormánypártok kifejezetten kedvező helyzetből várhatják a kampánystartot.

A kutatásból az is kiderül, hogy a 18 évnél fiatalabb gyermeket nevelők körében a Fidesz–KDNP szövetséget támogatók aránya 51, míg a baloldalé változatlanul negyven százalékos. Ezek alapján a kormány családpolitikáját a célzott réteg sikeresnek tartja, az elégedettség pedig a 2022-ben esedékes családi adóvisszatérítés miatt várhatóan tovább növekszik majd.

PestiSracok facebook image

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!