Pesti Srácok

Újabb elmebaj: Betiltották a tapsolást egy coloradói iskolában

Újabb elmebaj: Betiltották a tapsolást egy coloradói iskolában

Heves viták alakultak ki egy coloradói iskolatanács ülésén, miután a szülők és a tanárok összekülönböztek a kritikus fajelméletet is tartalmazó tanterv miatt. A vita közben az iskolatanács elnöke az ülésen résztvevők számára megtiltotta a tapsolást, mert szerinte sokakat érzékenyen érinthet és sérthet a hangos taps, ezért, hogy biztonságos környezetet (safe space) teremtsenek számukra, muszáj volt meghozni ezt a döntést –olvasható a hirado.hu oldalon.

A vita azért alakult ki az iskolai ülésen, mert a diákok szülei nem voltak megelégedve a tanrenddel, sokan közülük ugyanis kifogásolhatónak találták, hogy gyerekeiket a kritikus fajelmélet szerinti gondolkodásra tanítják. Az ülés közben néhány megszólalást ováció kísért, amire az elnök a tapsolás betiltásával reagált. Az iskolatanács elnöke az ülésen résztvevőknek kifejtette, hogy sok embert érzékenyen érinthet és sérthet a hangos taps, ezért számukra biztonságos környezetet (safe space) akarnak teremteni, ezért kellett meghozniuk ezt a döntést.

Marxista jellegű ideológia

PestiSracok facebook image

– fogalmaz a Breitbart.

Más definíció a kritikai fajelméletet olyan eszmeáramlatnak nevezi, amely szerint a nyugati társadalmakat a fehér faji felsőbbrendűség elve uralja, s emiatt sok kulturális hagyományt és intézményt át kell alakítani vagy fel kell számolni.

Fox News 2500 virginiai szavazó megkérdezésével végzett felmérése szerint a vesztes demokrata kormányzójelölt által az iskolai oktatásba is beépíteni szándékozott „kritikus fajelmélet” (CRT) kérdése mozgatta meg leginkább a virginiai szavazókat. A hagyományosan demokrata erődnek számító államban a Black Lives Matter-mozgalom által is reprezentált faji teória propagálása a republikánus kormányzójelölt malmára hajtotta vizet és tanulságai a demokraták szerint is túlmutatnak majd Virginia határain.

Forrás: hirado.hu; Fotó: kokas.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!